WPROST i ambasada USA dla młodych dziennikarzy

Już po raz 12. tygodnik WPROST przy współpracy Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie ogłosił Konkurs dla Młodych Dziennikarzy. Główną nagrodą w konkursie jest trzytygodniowe stypendium w Missouri School of Journalism, nagrodami są również staże w redakcji tygodnika WPROST.

 

W kapitule konkursowej, która oceni tegoroczne prace, znaleźli się m.in. rzecznik ambasady amerykańskiej w Polsce, Andrew Paul oraz byli korespondenci polskich telewizji w USA, Tomasz Lis, Dorota Warakomska i Piotr Kraśko.

 

Uczestnicy, którzy nie ukończyli 25 lat i mogą nie mieć absolutnie żadnego wcześniejszego doświadczenia dziennikarskiego, piszą esej na zaproponowany przez organizatora temat. W tym roku temat ten brzmi: „Po co nam druk? Dlaczego warto ratować tradycyjne gazety i magazyny?". Liczące do 5,5 tys. znaków eseje na tak sformułowany temat można przesyłać do redakcji do końca maja.

 

Konkurs  WPROST dla Młodych Dziennikarzy jest organizowany nieprzerwanie od 1998 r. W jedenastu poprzednich edycjach wzięło udział ponad 1500 młodych ludzi, przede wszystkim adeptów dziennikarstwa, ale również studentów różnych kierunków, niezwiązanych wcześniej z mediami.

 

„Ideą konkursu jest promowanie młodych ludzi, którzy uważnie obserwują otaczającą ich rzeczywistość, potrafią ją analizować i umieją o niej pisać mądrze i z pasją. Dzięki udziałowi w konkursie mają okazję pokazać swój talent, a jako laureaci - mają również możliwość rozwijania go pod okiem starszych, bardziej doświadczonych kolegów" - mówi Katarzyna Kozłowska, p.o. redaktora naczelnego WPROST. Podkreśla, że liczy się kreatywność i umiejętność logicznego wywodu oraz wielopłaszczyznowe spojrzenie na problem. 

 

Główną nagrodą jest ufundowane przez ambasadę amerykańską trzytygodniowe stypendium w Missouri School of Journalism, które pozwoli laureatowi na poznanie amerykańskich standardów medialnych i amerykańskiego stylu pracy w mediach. Laureaci II i III miejsca otrzymają odpowiednio laptopa i cyfrowy aparat fotograficzny. Na autorów 10 najlepszych tekstów czekają również staże w redakcji WPROST.

 

Szczegóły konkursu na www.wprost.pl/konkurs.