Dokąd zmierza polska kolej? DEBATA WPROST

Podróż koleją z Warszawy do Radomia trwała przed II wojną światową o pół godziny krócej niż obecnie. Dokąd dziś zmierza polska kolej, jaka jest jej przyszłość, jakie wyzwania stoją przed kolejami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą próbowali znaleźć uczestnicy debaty WPROST pt.: „Dokąd zmierza polska kolej".

Debata odbędzie się w czwartek, 24 czerwca, o godz. 11.00., a jej przebieg będzie można śledzić na www.wprost24.pl oraz na internetowej platformie telewizyjnej PinoTV.pl (http://pinotv.pl/kanal/wprost-tv).

Wśród zaproszonych gości są m.in. prezes PKP SA Andrzej Wach, prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan, prezes Deloitte Dariusz Nachyła, były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Debatę poprowadzi dziennikarz dział BIZNES tygodnika WPROST, Tomasz Molga.

Goście debaty będą odpowiadali m.in. na pytania, jak widzą przyszłość spółek PKP oraz czy usamorządowienie Przewozów Regionalnych nie było błędem. Spróbują też wyjaśnić, dlaczego na kolei w Polsce nie da się dziś zarabiać. Zostaną również zapytani o to, w jaki sposób należy zmodernizować infrastrukturę - skoro spółce PKP Polskie Linie Kolejowe nie udaje się wyegzekwować od przewoźników należnych pieniędzy.

*****

WPROST24.pl to portal internetowy tygodnika WPROST. Działa od 1995 roku. Serwis zawiera codzienne newsy przygotowane przez dziennikarzy WPROST, wzbogacane komentarzami własnymi i zapraszanych gości. Strony internetowe "Wprost24" umożliwiają przejrzenie tygodnika oraz wyszukanie treści opublikowanych we WPROST od roku 1998.

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Według Instytutu Monitorowania Mediów, w 2009 r. tygodnik WPROST był wśród dziesięciu mediów najczęściej cytowanych przez inne media mediów, jako pierwszy z tygodników.  WPROSTWydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Od maja 2010 redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis.