Dominik Tzimas w Platformie Mediowej Point Group

Dominik Tzimas w Platformie Mediowej Point Group

Dominik Tzimas rozpoczyna współpracę z Platformą Mediową Point Group SA.

Jego zadaniem będzie rozwój i zwiększenie efektywności działu sprzedaży całej grupy PMPG oraz opracowanie projektu reorganizacji procesów wydawniczych ze szczególnym uwzględnieniem roli nowych mediów.

Dominik Tzimas jest doświadczonym menedżerem rynku mediowego w Polsce. Pracował w największych polskich wydawnictwach m.in. w Axel Springer i wydawnictwie Bauer. Ostatnio współtworzył koncepcję i realizował fuzję „Dziennika” z „Gazetą Prawną”. Po fuzji, jako członek Zarządu w spółce Infor Biznes, nadzorował sprzedaż reklam, marketing, organizację konferencji oraz działania spółki w Internecie.

*****

Platforma Mediowa Point Group SA (GPW: POINTGROUP, PGM) powstała w 1997 r. z inicjatywy Michała Lisieckiego, dzisiaj Prezesa Zarządu i jednego z głównych akcjonariuszy spółki. Od tego czasu konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, inwestując w rozwój kolejnych przedsięwzięć oraz rozszerzając portfolio mediów. Od 2006 r. PMPG SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wśród wydawanych przez PMPG SA i jej spółki zależne tytułów są jeden z najbardziej opiniotwórczych tygodników na polskim rynku - tygodnik „WPROST”, najstarszy polski magazyn filmowy FILM, kultowy magazyn muzyczny „Machina” oraz magazyn studencki „?dlaczego”.