Wydawca WPROST gościem specjalnym otwarcia inkubatora przedsiębiorczości ZPSB

Wydawca WPROST gościem specjalnym otwarcia inkubatora przedsiębiorczości ZPSB

Michał M. Lisiecki, założyciel, prezes i główny akcjonariusz Platformy Mediowej Point Group, będzie gościem specjalnym uroczystego otwarcia nowego akademickiego inkubatora przedsiębiorczości w Szczecinie.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 17.00. w auli ZPSB.

Wydawca tygodnika WPROST, dwutygodnika Bloomberg Businessweek Polska oraz magazynu FILM opowie swoim młodszym kolegom o tym, dlaczego warto rozpoczynać przygodę z biznesem już w trakcie studiów i jak odnosić sukcesy na polu biznesowym.

Inkubator w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu należy do sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. To druga inwestycja dokonana przez Fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Szczecinie w ramach projektu indykatywnego „DROGA DO POLSKI PRZEDSIĘBIORCZEJ” w ramach priorytetu 5 PO Innowacyjna Gospodarka „Dyfuzja Innowacji”. Celem projektu jest stworzenie i wdrożenie zintegrowanego systemu kreowania przedsiębiorczości akademickiej w Polsce.

Michał M. Lisiecki jest szczecinianinem, absolwentem ZPSB i Uniwersytetu Szczecińskiego oraz kursów menadżerskich Harvard Business School. Rocznik 1976. Pierwszą firmę założył w wieku 16 lat. Karierę zaczynał w 1997 r. od start-up’u wydającego magazyn studencki. W 2006 r. kupił magazyn MACHINA. W 2007 od grupy Hachette Filipacchi - miesięcznik FILM. W 2006 r. wprowadził swoją spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod koniec 2009 r. PMPG kupiła tygodnik WPROST. Przeprowadzony przez PMPG relaunch tego tytułu doczekał się m.in. wyróżnienia w wydaniu tematycznym „Media & Marketing Polska” – Wydawcy 2011”. W 2011 r. PMPG uzyskała również licencję na wydanie polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek.