Artenue zwycięzcą majowej edycji Business Mixer

Głosami ekspertów startup Artenue został ogłoszony najlepszym pomysłem biznesowym w maju. Zwycięzcy otrzymali tytuł Startupu Miesiąca, dzięki czemu mogą walczyć z innymi polskimi teamami o miano Startupu Roku i wyjazd do jednej z ambasad AIP Business Link: w Szanghaju, Dolinie Krzemowej lub Wielkiej Brytanii. Partnerem Business Mixera jest "Bloomberg Businessweek Polska". 

18 maja b.r. odbyło się otwarcie nowej, kolejnej po Warszawie, placówki AIP Business Link mieszczącej się przy ul. Mogilskiej 65 w Krakowie. Otwarciu towarzyszyła konferencja z cyklu Business Mixer. Tematem przewodnim był rynek aplikacji mobilnych i jego przyszłość w Polsce. Wśród ekspertów spotkania znaleźli się m.in. Piotr Wilam – pierwszy prezes największego w Polsce portalu internetowego Onet.pl, Dariusz Kocięcki – Business Development Manager w agencji marketingu mobilnego Looksoft oraz Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej. 

Zaproszone startupy to Artenue, Lingapp oraz ScatchApp. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele firm Microsoft, Wealth Solutions i Samsung, którzy zaprezentowali swoje produkty w showroomach wzbudzając zainteresowanie uczestników. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez magazyn "Bloomberg Businessweek Polska". 

Spotkanie rozpoczęło się od dyskusji dotyczącej rozwoju technologii mobilnych i coraz większego popytu na aplikacje mobilne dającego szansę na 
powstawanie nowych śmiałych projektów biznesowych. Jak nigdy dotąd niespotykana łatwość pozyskiwania strategicznych inwestorów przyciąga coraz większe zainteresownie młodych przedsiębiorców. 

Po rozmowie odbyła się część konkursowa. ScatchApp zaprezentował technologię pomagającą w przekształcaniu papierowych szkiców w działające interaktywne modele z wykorzystaniem kamery wbudowanej w telefon. Lingapp pokazał aplikację wspierającą naukę języka angielskiego, natomiast zwycięski startup przedstawił technologię wymiany zdjęć i dokumentacji między miłośnikami sztuki miejskiej dając użytkownikom możliwość planowania alternatywnych wycieczek po każdym miejscu na ziemi. 

Dodatkowym elementem wydarzenia była prezentacja gdyńskiego startupu Gurupa.pl, który zamienia graficzne projekty cyfrowe w wysokiej jakości wydruki na płótnach. Goście wydarzenia mieli okazję zobaczyć serię portretów gwiazd polskiego show businessu sfotografowanych przez Adama Balcerka. 

Kolejny Business Mixer odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Startupy chętne do udziału w wydarzeniu zachęcamy do wysłania maila na adres 
olga.antkiewicz@przedsiebiorca.pl, aby dowiedzieć się więcej na temat zasad uczestnictwa w konkursie.