Internet rzeczy – debata tygodnika WPROST

Przedmioty codziennego użytku wyposażone w chipy i podłączone do Internetu – to już nie jest pieśń przyszłości, ale rzeczywistość, w której żyjemy. Pralki, lodówki, grzejniki w sieci zaczynają się komunikować bez pośrednictwa człowieka. Internet rzeczy staje się wyzwaniem nie tylko dla naszej analogowej wyobraźni, ale także dla gospodarki i relacji społecznych. Czy jesteśmy gotowi na nowy model Internetu i na nową gospodarkę – próba odpowiedzi podczas debaty „Internet rzeczy”, która już jutro odbędzie się pod patronatem tygodnika WPROST.

Współgospodarzem spotkania jest T-Mobile Polska. Relacja z debaty znajdzie się za tydzień w tygodniku WPROST, a jej zapis będzie można obejrzeć na stronie www.wprost.pl.

Wśród zagadnień poruszanych podczas debaty znajdą się m.in. zmiana biznesowego modelu Internetu, rola dotychczasowych uczestników i dostawców treści, czy poradzimy sobie z rosnącą ilością danych cyfrowych, ochrona przed nowymi sposobami ataku na sieć Internetu rzeczy. „Jako najbardziej opiniotwórczy polski tygodnik podejmujemy temat zmian w gospodarce i biznesie wynikających z wyzwań ery cyfrowej. Naszym celem jest, aby bezpieczeństwo sieciowe trafiło do szerokiej debaty publicznej i był tematem żywo dyskutowanym na łamach mediów” – mówi Grzegorz Sadowski, szef działu Biznes tygodnika WPROST, inicjator i pomysłodawca debaty.

Udział w dyskusji zapowiedzieli m.in. Mariusz Lasek, prezes Comarch Technologies, Katarzyna Prus-Malinowska, dyrektor bankowości elektronicznej BZ WBK, Mariusz Topór, Business Development Executive Ericpol, Marcin Kotlarski, kierownik działu rozwoju biznesu i współpracy z partnerami T-Mobile Polska SA oraz Artur Piecha, kierownik działu rozwoju produktu T-Mobile Polska SA.

Debata „Internet rzeczy” w piątek, 17 października 2014 r., o godz. 10.00. Relacja na stronie Wprost.pl oraz tygodniku WPROST 27 października 2014. Organizatorzy: WPROST i T-Mobile Polska. Prowadzenie: Grzegorz Sadowski.