Debata prezydencka pod patronatem „Wprost” na Europejskim Kongresie Samorządów

Debata prezydencka pod patronatem „Wprost” na Europejskim Kongresie Samorządów

Pod patronatem tygodnika „Wprost”  odbędzie się debata prezydentów na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie.

Debata odbędzie się we wtorek, 5 maja, w godzinach 11.40 – 12.50. w Sali Sukiennice ICE Kraków Congress Centre. Swój udział zapowiedzieli m.in. prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Spotkanie będą moderować Monika Piątkowska – członek zarządu PMPG Polskie Media SA oraz Grzegorz Sadowski, szef działu Rynek tygodnika „Wprost”.

Debata będzie poświęcona przyszłości polskiego samorządu. Według badań, w 2050 r. dwie trzecie z nas będzie mieszkało w miastach. Będzie to z jednej strony świat tzw. megamiast, czyli metropolii liczących powyżej 10 milionów mieszkańców. Z drugiej zaś - będzie to świat mniejszych, doskonale zorganizowanych miast mających coraz większą władzę. To ogromne wyzwanie dla zarządzania miastami. Czy polskie miasta są świadome zbliżających się zmian? Czy są na nie gotowe – o tym m.in. będą rozmawiać uczestnicy debaty.

Debacie będzie towarzyszyła inauguracja nowego projektu „Wprost” kierowanego do samorządów – nagrody Złoty Klucz „Wprost”. To wyróżnienie dla najbardziej atrakcyjnych polskich miast i ich włodarzy. W konkursie będą oceniane m.in. rozwój inwestycji, edukacji, nauki, kultury oraz oferta turystyczna – zarówno biznesowa, jak i indywidualna. Konkurs ruszy 15 maja, ale już podczas Europejskiego Kongresu Samorządów prezydent Krakowa odbierze Honorowy Złoty Klucz. Więcej informacji na zloty-klucz.wprost.pl. 

Europejski Kongres Samorządów w Krakowie to spotkanie prezydentów kilkudziesięciu miast europejskich, przedstawicieli rządów oraz największych firm Europy Środkowej. Odbywa się w dn. 4-5 maja 2015 r. W ciągu dwóch dni zaplanowano ponad 60 wydarzeń – debat, wykładów i warsztatów podzielonych na cztery ścieżki tematyczne – Finanse, Gospodarka, Innowacje i Środowisko. Więcej informacji na http://www.forum-ekonomiczne.pl/kongres-samorzadow.

 

 

 

 

Tygodnik „Wprost” jest najczęściej cytowanym i najbardziej opiniotwórczym polskim tygodnikiem. Ukazuje się od 1982 r. Redaktorem naczelnym „Wprost” jest Tomasz Wróblewski.