Kosmiczny biznes - Round Table Mixer Edycja: Space, Defence & Technology. Konferencja 30 listopada 2015 w Warszawie

Kosmiczny biznes - Round Table Mixer Edycja: Space, Defence & Technology. Konferencja 30 listopada 2015 w Warszawie

Eksploracja przestrzeni kosmicznej, a przede wszystkim coraz bardziej dynamiczny rozwój gałęzi biznesu związanych z przemysłem kosmicznym, obronnym i nowymi technologiami to już nie temat filmów czy książek science-fiction, ale rzeczywistość, w której działa coraz więcej firm i instytucji. Wartość rynku kosmicznego w zależności od przyjętego podejścia wyniosła w Polsce w 2014 roku od 7,3 do 12,5 mld zł – podaje w zapowiedzi raportu „Gwiezdny biznes w Polsce” firma Grant Thornton. Dynamika wzrostu rynku kosmicznego kształtuje się na poziomach dwucyfrowych, znacznie przekraczając wzrost PKB.

Już w poniedziałek odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych tematyce kosmicznej w konwencji RTMx - konferencja Round Table Mixer (RTMx) edycja: Space, Defence & Technology.  

Konferencję współorganizują m.in. Ministerstwo Gospodarki, California Space Center oraz Fundacja Europejskie Centrum Innowacyjnej Myśli Publicznej. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Przemysłowego Instytutu Pomiarów i Automatyki, a także przedsiębiorcy sektora kosmicznego zrzeszeni w Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

W programie spotkanie znalazły się m.in. tematy poświęcone działalności polskich instytucji w dziedzinie polityki kosmicznej, perspektywy rozwoju polskiego sektora kosmicznego oraz tego, czym może być program kosmiczny.

Celem spotkania jest nawiązanie i pogłębienie relacji europejskich instytucji branżowych (np. ESA) z polskimi firmami działającymi w sektorze kosmicznym, związanym zarówno z obronnością, jak i rozwojem nowych technologii. Pośrednim celem jest również promocja polskiego przemysłu kosmicznego, obronnego i lotniczego. Fundamentem spotkań RTMx jest networking między pokoleniami i silna reprezentacja pokolenia 30-latków.

Więcej informacji i możliwość zgłoszenia udziału w konferencji - w grupie Round Table Mixer (RTMx) edycja: Space, Defence & Technology na FB: https://www.facebook.com/groups/1532617317013121/?fref=ts.

Round Table Mixer to spotkania pokolenia, które w dorosłe życie wchodziło po Okrągłym Stole, a które dzisiaj bierze na siebie odpowiedzialność za to, by zmieniać polską debatę publiczną, by mówić pragmatycznym językiem współpracy  i tworzyć nową jakość w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Pokolenie, które stara się znaleźć złoty środek, aby rozwijać Polskę jako nowoczesną demokrację. Inicjatorami i organizatorami spotkań RTMix są: Michał M. Lisiecki, przedsiębiorca, wydawca dwóch tygodników opinii, oraz Matthew Tyrmand – amerykański ekonomista, finansista, autor książki „Jestem Tyrmand, syn Leopolda”.

We wcześniejszych spotkaniach prelegentami w dziedzinach Media | Biznes | Polityka -  byli m.in. Michał M. Lisiecki, Eva Blaisdell, Matthew Tyrmand, Ryszard Petru, prof. Piotr Przytuła, Paweł Kowal, Anna Hejka, Cezary Kazimierczak, Leszek Jażdżewski, Dariusz Żuk. 

Więcej na:

FB - https://www.facebook.com/RTMixer

Twitter - https://twitter.com/RTMxr

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCyzMqMz7kMYWH3xX_XINDBA