Szósta edycja Innowatorów WPROST. Ruszyło badanie przedsiębiorstw

Szósta edycja Innowatorów WPROST. Ruszyło badanie przedsiębiorstw

Innowatory WPROST to nagrody dla najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw przyznawane przez redakcję tygodnika „Wprost”. Właśnie ruszyła szósta już edycja tego prestiżowego rankingu. Ankieta jest dostępna pod adresem http://innowacje.wprost.pl/ankieta/.

Najbardziej innowacyjne firmy jesienią otrzymają pamiątkowe statuetki INNOWATOR WPROST 2016.

Badanie Innovation Research weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Ankieta została skierowana do 500 największych przedsiębiorstw oraz do kilku tysięcy mniejszych firm działających w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, a listę nagrodzonych opublikuje tygodnik „Wprost”.

Gali Innowatory WPROST 2016 będzie towarzyszyła konferencja z cyklu RTMx (Round Table Mixer) pn. RTMx Edycja: Innowacje. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli już wicepremier, minister gospodarki, Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister nauki, Jarosław Gowin. Tematem konferencji będzie m.in. sojusz dla innowacji, czyli współpraca nauki i biznesu w Polsce oraz zagadnienia komercjalizacji wyników badań naukowców.

Innowatory WPROST to nagroda przyznawana od 2011 r. W latach 2011-2013 nagrody były przyznawane na podstawie „Listy 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw” opracowywanej przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od 2014 r. podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest autonomiczne badanie Innovation Research.

Statuetki Innowatorów trafiają do najlepszych firm w najbardziej dynamicznych sektorach gospodarki. Sektory te to:

  1. Farmacja
  2. Energetyka
  3. Przemysł
  4. Budownictwo
  5. Usługi dla biznesu (w tym e-biznes)
  6. Telekomunikacja + IT
  7. Finanse
  8. Nauka

Od 2014 r. obok dużych firm inwestujących w dziedzinę badań i rozwoju, nagrody pn. Dobre Geny Innowacji  otrzymują również mniejsze firmy, które są autorami i realizatorami innowacyjnych rozwiązań, a które ograniczona skala działalności (niewielkie obroty, mała liczba zatrudnionych) wyłącza  z głównych rankingów innowacyjności.

W trakcie pięciu edycji rankingu Innowatory WPROST w sumie nominowanych do nagród było 320 firm, a 70 otrzymało nagrody. Łącznie wręczono 87 statuetek.

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.