Astra Zeneca Poland, Bogdanka, TAURON i Vivus z INNOWATORAMI WPROST 2016

Astra Zeneca Poland, Bogdanka, TAURON i Vivus z INNOWATORAMI WPROST 2016

Astra Zeneca Poland, Lubelski Węgiel „BOGDANKA”, Tauron i Vivus znalazły się wśród firm nagrodzonych w poniedziałek INNOWATORAMI WPROST 2016. Osobowością Innowacji został prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie Onkologii Klinicznej, kierownika Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Nagrody wręczono w poniedziałek podczas uroczystej gali, która odbyła się w hotelu Marriott w Warszawie. 

O ułatwieniach, które dla innowacyjnych przedsiębiorców szykuje Ministerstwo Rozwoju, mówiła podczas gali wiceminister Jadwiga Emilewicz. - Chcemy zmienić twarz urzędnika skarbowego w Polsce, aby brał współodpowiedzialność za rozliczenia podatkowe, aby był tutorem przedsiębiorcy – mówiła minister Emilewicz. Podkreślała też, że ministerstwo chce bardziej efektywnie wydatkować środki na innowacje.   

Relacja z gali oraz pełna lista laureatów zostaną opublikowane w najbliższym wydaniu tygodnika „Wprost” – już 10 października.

Gala była zwieńczeniem VI edycji rankingu najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw prowadzonego przez tygodnik „Wprost” od 2011 r.

Od 2014 r. obok dużych firm inwestujących w dziedzinę badań i rozwoju, nagrody pn. Dobre Geny Innowacji  otrzymują również mniejsze firmy, które są autorami i realizatorami innowacyjnych rozwiązań, a którye ograniczona skala działalności (niewielkie obroty, mała liczba zatrudnionych) wyłączała do tej pory z głównego rankingu. W tym roku statuetka Dobre Geny Innowacji trafiła do BleBox, producenta miniaturowych, bezprzewodowych i niezwykle prostych w obsłudze urządzeń pozwalających sterować oświetleniem, roletami, a w przyszłości ogrzewaniem, nawadnianiem i nie tylko przy pomocy smartfonu lub tabletu.

Po raz pierwszy wręczeniu Innowatorów WPROST towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu Liderzy E-Commerce realizowanego we współpracy z ABC DATA. Zwycięzcami zostali Lokoapp oraz Travelist. Lokoapp stworzył aplikacją modową Loko, która pozwala na wyszukiwanie i selekcjonowanie przedmiotów w taki sposób, w jaki randkowa aplikacja Tinder umożliwia dobieranie się w pary. Travelist z kolei prowadzi pierwszy polski internetowy klub podróżniczy.

Tygodnik „Wprost” wręczył też wyróżnienie „Dobre i Polskie”. Otrzymała je firma SemCo, rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się tłoczeniem olejów i sprzedażą nasion.

Galę Innowatory WPROST 2016 poprzedziła konferencja Round Table Mixer edycja: Innowacje, poświęcona finansowaniu innowacji w Polsce.

Ranking Innowatory „Wprost” zrealizowany został na podstawie autorskiego badania INNOVATION RESEARCH. Badanie weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Laureaci zostali wybrani spośród firm, które wypełniły specjalną ankietę. „Z kilkuset ankiet, które nadchodzą do redakcji, wybieramy po 5-8 nominowanych w każdej kategorii, a następnie, po dokładnej analizie zarówno ankiet, jak i osiągnięć danej firmy i jej faktycznego zaangażowania w rozwój innowacji, wybieramy firmy, które naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie. Wśród nagrodzonych są zarówno giganci, firmy, które są motorami innowacji w polskiej gospodarce, jak i mniejsze podmioty, których produkty, projekty lub działalność na polskim rynku wpisuje się w podnoszenie innowacyjności gospodarki” – mówi o kulisach badania Jacek Pochłopień, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. 

W trakcie pięciu poprzednich edycji rankingu Innowatory WPROST w sumie nominowanych do nagród było ponad 300 firm, a ponad 70 otrzymało nagrody. Łącznie wręczono 96 statuetek.

Partnerami honorowymi VI edycji Innowatorów WPROST były: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji. Partnerami strategicznymi projektu Innowatory WPROST 2016 były PKN Orlen oraz PKO Bank Polski. Projekt wspierały również NASK, PTAK WARSAW EXPO, Vivus oraz Boehringer Ingelheim.

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.