Złoty Klucz „Wprost” dla Wrocławia   

Złoty Klucz „Wprost” dla Wrocławia  

Wrocław został laureatem tegorocznej edycji nagrody tygodnika „Wprost” dla najbardziej atrakcyjnego miasta w Polsce. Złoty Klucz „Wprost” w imieniu władz miasta odebrał podczas III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl.

Jak podkreślał redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, Jacek Pochłopień, o wyróżnieniu stolicy Dolnego Śląska zdecydowała nie tylko jego atrakcyjność dla turystów i inwestorów, ale również dbałość o zrównoważony rozwój metropolii i wykorzystanie jej historii do tworzenia miasta otwartego, o własnej tożsamości, ale ukierunkowanego na europejską przyszłość.

Złoty Klucz „Wprost” to nagroda dla najlepszych włodarzy polskich miast. Celem tygodnika „Wprost”, w którego redakcji powstała idea nagrody, jest popularyzacja dobrych praktyk, działań i rozwiązań, służących społecznościom lokalnym oraz promocja najlepiej zarządzanych miast w Polsce. Złoty Klucz otrzymują miasta, których władze w swoim dorobku mają szczególne osiągnięcia w sferze polityki gospodarczej, społecznej, kulturalnej, edukacyjnej, istotne dla społeczności lokalnej. To wyjątkowa nagroda, bo stanowi wyraz uznania dla miasta, ale jednocześnie dla jego władz za wizję, odwagę i konsekwencję w tworzeniu warunków dla rozwoju.

Nagroda jest wręczana podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Pierwsze honorowe wyróżnienie w 2015 r. trafiło w ręce gospodarza EKS, prezydenta Krakowa. W 2016 r., podczas II Europejskiego Kongresu Samorządów, Złote Klucze odebrali przedstawiciele władz Ciechanowa, Opola i Kędzierzyna-Koźla.

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.