Gwiazdy zaśpiewają Gintrowskiego. Wyjątkowy koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”

Gwiazdy zaśpiewają Gintrowskiego. Wyjątkowy koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”

Edyta Geppert, Ola Gintrowska, Renata Przemyk, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Kiliański, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak oraz córka barda, Julia wystąpią w wyjątkowym koncercie „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Pieśni Gintrowskiego w nowych aranżacjach wybrzmią już w najbliższy poniedziałek, 11 grudnia, na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Bilety na koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” wyprzedały się na miesiąc przed wydarzeniem. Retransmisję koncertu pokaże TVP1 w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 17.30.

W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory z okresu stanu wojennego. Usłyszymy zarówno mniej popularne utwory jak „Psalm o nożu”, „Posiłek”, „Pieśń o śnie” czy „Wróżbę”, jak i te, które w swoim czasie rozpalały słuchaczy - „Autoportret Witkacego” czy „Kantyczka z lotu ptaka”. Nie zabraknie też… „Murów” – pieśni – hymnu czasów stanu wojennego w wyjątkowej aranżacji i niepowtarzalnym wykonaniu – choć organizatorzy koncertu chcą, żeby to byłą niespodzianka dla widzów i słuchaczy. W koncercie nie zabraknie też głosu samego barda.     

Autorem aranżacji utworów Przemysława Gintrowskiego jest Jan Stokłosa. Koncert reżyseruje Krzysztof „Kris” Adamski. Na scenie obok artystów wystąpi chór oraz tancerze z grupy Adamskiego. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Gabriela Gusztyn-Popławska.  

„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” to wyjątkowy projekt, który służy upamiętnieniu osoby Przemysława Gintrowskiego. Podczas koncertu wręczona również zostanie Nagroda Za Wolność w Kulturze im. Przemysława Gintrowskiego. Nominowani do Nagrody są:  Ewa Błaszczyk, lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak, Muniek Staszczyk, Adam Strug i Tadeusz Woźniak.    

Organizatorem koncertu „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” jest Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego. Współorganizatorami koncertu są: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Pamięci Narodowej i PMPG Polskie Media. Mecenat nad koncertem objęły PGNiG, Grupa Lotos oraz Enea. Partnerami wydarzenia są: LOTTO, Fundacja XX Czartoryskich, Centrum Historii Zajezdnia, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Poczta Polska, PwC, Miasto Wrocław oraz Telewizja Polska, RMF Classic, tygodnik „Wprost” i tygodnik „Do Rzeczy”.  

Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego powstała w celu ochrony imienia, wizerunku i spuścizny artystycznej zmarłego w 2012 r. kompozytora, muzyka i barda oraz zachowania pamięci o jego twórczości. Fundację powołali członkowie najbliższej rodziny barda. Więcej informacji na http://gintrowski.pl/.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.