"Wprost" (1) Co nas czeka w roku 2020 – „Wprost” przewiduje trendy na najbliższe 12 miesięcy.

"Wprost" (1) Co nas czeka w roku 2020 – „Wprost” przewiduje trendy na najbliższe 12 miesięcy.

Trendy roku 2020

Ludzie – zestawienie najbardziej popularnych, wpływowych i kontrowersyjnych osób, które na pewno zapiszą się na karcie roku 2020.

Słowa – co najczęściej znajdzie się na językach Polaków? Jakich fraz będziemy wyszukiwać w internecie? O czym najczęściej będziemy dyskutować? To wszystko w redakcyjnym zestawieniu słów najbliższego roku.

Styl życia – odżywianie, moda, kolor i popularne miejsca – oto redakcyjna lista stylu życia, która może zagościć w domach Polaków w nadchodzącym roku.

 

Kraj

Nowy projekt Tuska - Donald Tusk zamierza odzyskać wpływy w Platformie, odsunąć Grzegorza Schetynę od władzy w partii i dokonać zbliżenia z PSL – ustalił „Wprost”. Informacje na temat powrotu polityka w artykule Joanny Miziołek.

Problemy z fundacją kolegi Schetyny - wbrew przepisom Piotr Borys, prawa ręka Grzegorza Schetyny, nie wpisał do oświadczenia majątkowego faktu, że zasiada w organie Fundacji Państwo Prawa – jak wynika z ustaleń „Wprost”. Więcej w tej sprawie pisze w swoim artykule Mariusz Kowalewski.

Jak zostałem przestępcą - Media liberalne rzuciły się na mnie, oskarżając o kłamstwa. Same jednak je uparcie kolportowały mówi Jan Śpiewak, który po ujawnieniu rażących nieprawidłowości związanych z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie, został ostatnio skazany przez sąd na karę grzywny. Więcej informacji o całej sprawie w jego artykule.

Prezydent z talent show - Zaraz po wyborach parlamentarnych emisariusze Szymona Hołowni nagabywali wybranych polityków Nowoczesnej i PO, czy nie chcieliby się zaangażować w nowy projekt polityczny, czyli start dziennikarza w wyborach prezydenckich. Temat opisuje Eliza Olczyk.

Jeśli Duda przegra, rząd PiS upadnie - Możliwe, że Donald Tusk chce zostać patronem fuzji PO z PSL, licząc, że liderem takiej formacji zostanie Kosiniak-Kamysz – mówi prof. Antoni Dudek, politolog. O zbliżających się wyborach prezydenckich rozmawiała z nim Eliza Olczyk.

 

Społeczeństwo

Wiele hałasu o nic - Nie ma wojny polsko-polskiej. Jest tylko większa niż kiedyś różnorodność poglądów, co niektórym trudno jest zaakceptować. Brakuje tolerancji. Najbardziej tym, którzy najgłośniej o niej krzyczą – mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. O nowoczesnych mediach, sposobie przekazu i komunikacji opowiedziała w rozmowie z Olgą Wasilewską.

Cała nadzieja w smokach - Wskazuje drogę i pomaga odróżnić dobro od zła. Religia? Nie, baśń. O sile mitów i Harry’ego Pottera opowiada Przemysław Staroń, fi lozof, Nauczyciel Roku 2018. Rozmowę o edukacji i obrazie świata, jaki pokazuje się uczniom przeprowadziła z nim Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

 

Biznes

Wszyscy mi mówili: bój się! - Nigdy nie wypierałem się tego, że jestem członkiem PiS. Niektórzy wchodzą do spółek, mając polityczne poparcie, i nagle mówią, że są bezpartyjnymi fachowcami. Nie bądźmy hipokrytami – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Rozmawiał z nim Szymon Krawiec.

Górki, doły i zakręty - spadające bezrobocie i drożejące warzywa. Rekordowy eksport polskiej żywności i rekordowe zarobki dwóch pracownic NBP. Najbogatszy Polak chce budować elektrownię atomową, a rząd tnie drzewa pod przekop Mierzei Wiślanej. Oto, co ciekawego działo się w polskim biznesie w 2019 r. Zestawienie przygotował Szymon Krawiec.

 

Zagranica

Lepki książę - Do średniego syna królowej Elżbiety lepi się wiele brudów. Jest podejrzewany nie tylko o powiązania z gangiem wpływowych pedofilów, lecz także o pranie pieniędzy pod przybranym nazwiskiem. Jaka jest ciemna strona księcia Andrzeja? Temat opisuje Jakub Mielnik.

 

Kultura

Cztery pory popkultury - Superbohaterowie, James Bond i legendy rocka. Hollywoodzkie studia już zdążyły zaplanować nasz popkulturalny rok 2020. Wszystko, co może się wydarzyć w świecie sztuki filmu, obrazu i dźwięku przedstawi Jakub Demiańczuk.

Banalne morderstwo - Gwiezdne wojny” mnie uzdrowiły. Już nie potrzebuję, żeby wszyscy w internecie mnie lubili – mówi Rian Johnson, reżyser „Ostatniego Jedi” i „Na noże” (w kinach). Wywiad z twórcą przeprowadził Artur Zaborski.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w piątek 27 grudnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.