„Do Rzeczy” (17) Plan Gowina. Z byłym wicepremierem o jego przeszłości i przyszłości w polityce

„Do Rzeczy” (17) Plan Gowina. Z byłym wicepremierem o jego przeszłości i przyszłości w polityce

Pierwszy termin to sierpień mówi Jarosław Gowin, były wicepremier, prezes Porozumienia, w rozmowie - o wyborach i nie tylko - z Marcinem Makowskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Restrykcje nie mogą trwać zbyt długo ani zbyt krótko. A opozycja tylko czeka na załamanie systemu opieki medycznej, który mógłby przynieść jej polityczny sukces zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Rozmrazanie paniki”.

W przeciwienstwie do opinii wielu biografów Chopina interesowała go nie tylko muzyka, lecz takze odkrycia naukowe i sztuka. Na tym aspekcie osobowości geniusza powinna się koncentrować planowana od kilku lat placówka – pisze Jerzy Miziołek w tekście „Chopin i triumf nauki”.

Politycy Platformy ocierają się o zdradę stanuprzekonuje Grzegorz Braun, poseł Konfederacji w rozmowie
z Maciejem Pieczyńskim.

Jak Francja została zaprowadzona przez swą klasę rządzącą na drogę kulturalnej, politycznej, demograficznej i ­geopolitycznej dekadencjitłumaczy Marek Jurek w artykule „Zanim Le Pen został Le Penem”

Z próbą rozpisania scenariuszy na czas „po epidemii” nie ma co zwlekać. I dotyczy to rzecz jasna również, a może przede wszystkim, Kościoła w Polsce pisze Krystian Kratiuk w tekście „Jaki będzie Kościół po epidemii?”.

Koronakryzys sprawił, że coraz więcej rządów rozdaje lub zamierza rozdawać pieniądze swoim obywatelom. Nie chodzi tylko o krótkotrwałe zasiłki. Część państw rozważa wprowadzenie na stałe dochodu podstawowego lub jakiejś jego formy. Zachęca do tego papież Franciszek zauważa Jacek Przybylski­ w artykule „Pensja za nic. Dla kazdego”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka o wpływie szkocko-angielskiej epopei Stuartów na XVIII-wiecznych Brytyjczyków.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 20.04.2020.

Można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.