X jubileuszowa gala nagród "Innowatory Wprost 2020" za nami.

X jubileuszowa gala nagród "Innowatory Wprost 2020" za nami.

W środę, 30 września w warszawskim hotelu Renaissance odbyła się X jubileuszowa gala nagród "Innowatory Wprost".  Nagrodzono innowacyjne produkty i firmy oraz wyjątkowe osoby za ich wkład w rozwój polskiej nauki, techniki i technologii.   Minęło już dziesięć lat od kiedy w redakcji tygodnika Wprost powstał pomysł nagradzania firm za podejmowany wysiłek na rzecz innowacyjności polskiej gospodarki. W trakcie tegorocznej gali nagrodzono 20 firm.  Nagrodę specjalną Innowatora Wprost w kategorii "Osobowość" przyznano dr nauk medycznych Agnieszce Jagiełło-Gruszfeld, kierującej Oddziałem Zachowawczym w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Gości powitał Szymon Krawiec, szef działu biznes i redaktor prowadzący Wprost. Uroczystego otwarcia dokonał wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń

Innowatorami Wprost zostały:

W kategorii "Farmacja": Bristol Myers Squibb GSK.

W kategorii "Nauka: Abbott Laboratories Polska i Novo Nordisk Pharma.

W kategorii "Medycyna" Agencja Badań Medycznych kierowana przez dr nauk medycznych Radosława Sierpińskiego.

W kategorii "Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu": Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych i Enego Sp. z o.o.

W kategorii "Budownictwo i Nieruchomości": Budren i Atal.

W kategorii "Ekologia i Środowisko": Foton Technik z grupy innogy, Respect Energy S.A.

W kategorii "Przemysł": Grupa Skibicki.

W kategorii "Energetyka": Energa z grupy OrlenPGNiG.

W kategorii "Design": Tarasola

W kategorii "Dobre Geny Innowacji": InPhoTech i Provema

Nagrody specjalne "Za działalność społeczną i pomoc w dobie koronawirusa" otrzymały Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, Huawei Polska i Polski Holding Hotelowy.

Galę "Innowatory Wprost 2020" patronatem honorowym objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoMinisterstwo Funduszy i Polityki RegionalnejMiniterstwo Infrastruktury Ministerstwo Cyfryzacji.  Partnerem strategicznym Gali było PGNiG, partnerem głównym firma Lotos a partnerami firmy: Grupa Inwest, Polimex Mostostal i Polski Holding Hotelowy.

Galę poprowadził Zbigniew Urbański

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.