Dwa nowe tytuły w portfolio RedDeerGames

Dwa nowe tytuły w portfolio RedDeerGames

RedDeerGames spółka z portfela inwestycyjnego PMPG Polskie Media S.A. zapowiada kolejne tytuły ze swojego portfolio wydawniczego „Sacrifice Your Friends” i „Boreal Tenebrae”.

Licencję na wydanie „Sacrifice Your Friends” spółka pozyskała od kanadyjskiego producenta Astrolabe Interactive Inc. w przypadku „Boreal Tenebrae” w wyniku współpracy ze studiem – Snot Bubbles Productions, producentem gry. Oba tytuły będą dostępne jeszcze w tym roku na konsolach Nintendo Switch oraz Xbox One i Xbox Series S|X.

„Sacrifice Your Friends” to szybka imprezowa gra z walką wręcz w uroczym, kreskówkowym stylu horroru. Przedstawia świeże spojrzenie na przerażające i mroczne przygody, inspirowane opowieściami legendarnego autora HP Lovecrafta.  

Trailer jest dostępny na YouTube.  Materiały prasowe dostępne do pobrania TUTAJ. Aby dowiedzieć się więcej o grze „Sacrifice Your Friends”, odwiedź konto gry na Twitterze, oficjalny fanpage na Facebooku RedDeerGames oraz stronę internetowa RedDeerGames.

Daniel Beaulieu twórca „Boreal Tenebrae” przenosi gracza do umierającego miasta w pięknie stylizowanym świecie PS1 i grami przygodowymi w stylu retro z elementami horroru. Wartym podkreślenia jest nominacja gry w kategoriach Najlepsza Reżyseria Artystyczna i Najlepsza Narracja podczas Canadian Game Awards 2021, razem z popularnymi tytułami takimi jak Assassin's Creed Valhalla od Ubisoft i Spiritfarer od Thunder Lotus.

Trailer jest dostępny na YouTube. Materiały prasowe dostępne do pobrania TUTAJ. Aby dowiedzieć się więcej o grze „Boreal Tenebrae”, odwiedź konto gry na Twitterze, oficjalny fanpage na Facebooku RedDeerGames oraz stronę internetową RedDeerGames.

 

Howard Phillips Lovecraft (1820-1937)

Amerykański pisarz, autor opowieści grozy (weird fiction) i fantasy, twórca mitologii Cthulhu. Jest jednym z prekursorów fantastyki naukowej, opowiadania utrzymane w tej konwencji wprowadzają znaczną część istot znanych z jego mitologii (zwanej potocznie „mitologią Lovecrafta” lub „mitologią Cthulhu”) – panteonu niewyobrażalnych istot, o boskich wręcz mocach, z innych światów. Jego opowiadania za miejsce akcji przyjmowały głównie Nową Anglię, gdzie w starych dzielnicach dominują niszczejące, wiktoriańskie domy. Stworzył także fikcyjne miasto w stanie Massachusetts - Arkham, które lata później stało się inspiracją m.in. dla nazwy szpitala psychiatrycznego w komiksach o Batmanie.

Wzmianki i odniesienia do twórczości Lovecrafta pojawiały się również w muzyce, np. w skomponowanym przez Metallikę utworze "The Call of Ktulu", będącym ilustracją opowiadania "Zew Cthulhu". Liczne nawiązania można też znaleźć w grach: komputerowych, planszowych, karcianych, fabularnych (RPG). Humorystycznie do prozy pisarza odwołuje się natomiast Jan Plata-Przechlewski w komiksach "Wampiurs Wars".

Był bardzo płodnym autorem, którego prozę ceniono na całym świecie. Popularność twórczości
H.P. Lovecrafta w XXI wieku osiągnęła absolutny szczyt. Nigdy wcześniej mistrz kosmicznego horroru nie był czytany równie chętnie, krytykowany z równą zażartością i analizowany na tak wiele sposobów. Jego wpływ na współczesną popkulturę już dziś jest nie do przecenienia.

Astrolabe Interactive

Astrolabe Interactive to niezależne, innowacyjne studio projektowania gier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie. Dzięki solidnemu doświadczeniu w programowaniu, sztuce 3D, animacji, projektowaniu graficznym i projektowaniu UX, tworzy nie tylko gry wideo czy gry planszowe, oferuje także usługi grywalizacyjne dla biznesu, marketingu oraz branży eventowej.

Snot Bubbles Productions (alias Daniel Beaulieu)

Snot Bubbles Productions to niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Kanadzie. Z pasją tworzą wyjątkowe gry indie, takie jak Boreal Tenebrae. Jest to dynamiczny zespół, który stał się jednym z największych liderów branży gier indie w Quebec

Daniel Beaulieu

Artysta, kierownik animacji, animator, reżyser, montażysta, scenarzysta, operator kamery, oświetleniowiec.

W 2014 roku ukończył szkołę filmową w Vancouver ze specjalizacją w animacji postaci 3D. Jego studencki film „Malaise” został wyróżniony jako Staff Pick na Vimeo i pokazywany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Po ukończeniu studiów pracował jako główny animator m.in. przy serialu Disneya wyróżnionym nagrodą Emmy „Elena z Avaloru”, „The Rocketeer” czy „Przygody Kota w Butach”, wyprodukowanym przez wytwórnię DreamWorks Animation Television/Netflix.

Gra „Boreal Tenebrae” to projekt z pasją, nad którym Daniel pracuje od 2015 roku. W przestrzeni interaktywnej, poza Boreal Tenebrae Act I, Daniel pracował nad kilkoma niezależnymi grami wideo. Więcej o twórcy „Boreal Tenebrae” w ciekawym artykule: Wywiad z animatorem Danielem Beaulieu.

RedDeerGames

RedDeerGames (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier zaledwie od czwartego kwartału 2018 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry typu casual games. Od września 2019 r., spółka wydała kilka ciekawych tytułów gier m.in: dostrzeżona podczas Poznań Game Arena 2019 i wyróżniona za design gry „Cyber Protocol”. W portfolio studia znajdują się także „Nirvana Pilot Yume”, „OMG Police”, „Clumsy Rush”, „Art Sqool”, „Brawl Chess Gambit”, "Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff” „Under Leaves” oraz „Little Mouse's Encyclopedia”, których łączna sprzedaż na platformach gamingowych wyniosła dotąd ponad 350 000 sztuk. Portfolio wszystkich zapowiedzi oraz gier wydanych RedDeerGames dostępne: TUTAJ.

Ostatnie komunikaty spółki:

PMPG Polskie Media S.A.

PMPG Polskie Media S.A. (GPW: PMPG) to notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka holdingowa inwestująca w sektor mediów. Do Grupy Kapitałowej należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika „wprost.pl” oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

PMPG Polskie Media S.A. silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej, jak i stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.

 

Investor Relations Team

RedDeerGames sp. z o.o.

e-mail: investor-relations@reddeergames.com

#LET THE FUN BEGIN!

 

Bieżące informacje o działalności Grupy Kapitałowej PMPG S.A. (GPW: PMPG) można znaleźć na stronie internetowej firmy, a także na jej profilach w serwisach społecznościowych FacebookLinkedIn oraz Twitter.