RedDeer.Games wkracza w świat niewymiennych tokenów (NFT). Będzie tworzyć cyfrowe produkty dla swoich fanów.

RedDeer.Games wkracza w świat niewymiennych tokenów (NFT). Będzie tworzyć cyfrowe produkty dla swoich fanów.

RedDeer.Games, spółka z portfela inwestycyjnego PMPG Polskie Media S.A., od dwóch lat z powodzeniem prowadzi działalność operacyjną w segmencie indie games. Wdrożenie tokenów NFT w grach studia to kolejny cel strategiczny firmy, wspierający jej zrównoważony model biznesowy.

Powołanie nowego działu

W ramach własnej struktury, spółka powołała dedykowany dział NFT, którego rozwojem pokieruje doświadczony w branży gier szef marketingu RedDeer.Games - Bartłomiej Kossakowski. Wsparciem działu jest nowo zatrudniony ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, wcześniej związany z takimi firmami jak The Walt Disney Company czy Eurosport.

„Jesteśmy w trakcie rozmów z liderami tego sektora, o efektach będziemy mogli poinformować wkrótce” – powiedział Bartłomiej Kossakowski. „Przeprowadzamy również dogłębną analizę rynku, aby wybrać najefektywniejsze modele monetyzacji” – dodaje.

Spółka planuje kolejne rekrutacje wykwalifikowanej kadry, oddanej rozwojowi projektów studia opartych o NFT (zainteresowanych zachęcamy do śledzenia ofert pracy na WWW).

Nowy Partner, nowe możliwości

RedDeer.Games podpisała list intencyjny z firmą specjalizującą się w blockchain, NFT i DeFi (zdecentralizowane finanse), w którym Strony wyraziły wolę podjęcia współpracy w zakresie zastosowania NFT do gier wydawanych przez RedDeer.Games w modelu play-to-earn, który umożliwia graczom zarabianie.

„Trend produkcji gier opartych o technologię blockchain i niewymienne tokeny jest coraz powszechniejszy. W RedDeer.Games proces wdrażania NFT zaczniemy od prostych form takich jak handel na platformie OpenSea, do bardziej zaawansowanych jak w model play-to-earn, który umożliwia graczom zarabianie. Kolejnym krokiem będzie stworzenie ekosystemu, który pozwoli użytkownikom szerzej wykorzystywać możliwości DeFi i cieszyć się transformacją do web 3.0. To wszystko zajmie trochę czasu, ale „the future is now”, a NFT jest jej częścią” – komentuje Michał M. Lisiecki, współzałożyciel i prezes zarządu RedDeer.Games.

Wrzucamy wyższy bieg

Wybrane przez RedDeer.Games segmenty produkcji gier, wydawniczy oraz portowania, sprawdził się. Zamierzamy kontynuować przyjęty model biznesowy, rozszerzając go m.in. o wspomniany już rozwój działu NFT czy rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier kategorii AA | AAA. Przygotowujemy się do pozyskania na ten cel środków finansowych z kolejnej prywatnej rundy inwestycyjnej pre-A. Road - show potrwa od 15 lutego do 31 marca 2022 r.

#LET THE INVESTMENT BEGIN!

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zainwestować w gry RedDeer.Games zapraszamy do kontaktu mailowego ir@reddeergames.com lub przez nasz dedykowany profil Investor Relations RedDeer.Games na Linkedin.

RedDeer.Games

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier od 2018 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma  w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

Rok 2022 to dla RDG przełom - na początku roku, spółka wewnątrz własnej struktury powołała dedykowany dział, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie tokenów NFT do tytułów wydawanych przez studio. Dodatkowo, po dwóch latach działalności operacyjnej w segmencie indie, planuje rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier w AA | AAA.

PMPG Polskie Media S.A.

PMPG Polskie Media S.A. (GPW: PMPG) to notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka holdingowa inwestująca w sektor mediów. Do Grupy Kapitałowej należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika „wprost.pl” oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

PMPG Polskie Media S.A. silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej, jak i stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.

Definicje:

1. NIEWYMIENIALNY TOKEN (NFT) (NON-FUNGIBLE TOKEN): TUTAJ

2. ZDECENTRALIZOWANE FINANSE (ANG. DECENTRALIZED FINANCE – DEFI): TUTAJ

3. BLOCKCHAIN (ŁAŃCUCH BLOKÓW): TUTAJ

4. GRA BLOCKCHAIN (GRA NFT LUB GRA KRYPTOGRAFICZNA TYPU PLAY TO EARN): TUTAJ

5. PLATFORMA HANDLOWA OPENSEA: TUTAJ

6. INDIE GAMES (ANG. INDEPENDENT VIDEO GAME, POTOCZNIE GRA INDIE): TUTAJ

7. GRY AA: TUTAJ | GRY AAA: TUTAJ

8. WEB 3.0: TUTAJ

 

Investor Relations Team

RedDeer.Games sp. z o.o.

e-mail: investor-relations@reddeergames.com

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.