„Do Rzeczy” nr 7: Człowiek, który wymyślił „WIELKI RESET” Klaus Schwab chce urządzić nam świat

„Do Rzeczy” nr 7: Człowiek, który wymyślił „WIELKI RESET” Klaus Schwab chce urządzić nam świat

– Już od ponad 50 lat co roku w styczniu biznesmeni i politycy pielgrzymują do swej szwajcarskiej mekki na Światowe Forum Ekonomiczne. Davos, doskonałe miejsce na grube interesy, za sprawą swego ajatollaha stało się z czasem kuźnią globalizmu, który wraz z pandemią COVID-19 wszedł w etap „Wielkiego Resetu”. Resetu, który wciąż zagraża naszej cywilizacji pisze Wojciech Golonka w artykule „Człowiek, który wymyślił «Wielki Reset»”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W nowy rok Andrzej Duda wszedł z politycznym przytupem. Zawetował ważną dla PiS ustawę dotyczącą TVN, a teraz przejmuje inicjatywę w sprawie sporu z Unią o fundusze. W co gra prezydent? zastanawia się Kamila Baranowska w tekście „Przebudzenie prezydenta”.

– Zmarł największy współczesny polski poeta. Odszedł człowiek, który dotarł do samego rdzenia polskości, wgryzł się w nią, a swoimi książkami wzniecił najważniejsze spory i dyskusje ostatnich dziesięcioleci. Nie ma już wśród nas Jarosława Marka Rymkiewicza  pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Śmierć Króla-Ducha”.

  Konspiracja czasów wojennych była dla znacznej większości opozycji demokratycznej drogowskazem postępowania, szczególnie po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Historia AK budziła ducha walki i nadziei, którego w drugiej połowie lat 80. XX w. było coraz mniej – stwierdza Sebastian Ligarski w tekście „Armia Krajowa. Natchnienie opozycji w PRL?”.

– Moskwa nie chce świata podbijać. Woli ten świat rozbijać na strefy wpływów. W imię cywilizacyjnego pluralizmu. Putin naprawdę zamierza „jedynie” bronić oblężonej twierdzy „rosyjskiego świata”. A najlepszą obroną jest atak
wyjaśnia Maciej Pieczyński w artykule „Gdzie zatrzyma się Putin?”.

– W przeciwieństwie do surowców energetycznych sole potasowe są nie do zastąpienia. Sankcje nałożone na Białoruś grożą wzrostem cen nawozów potasowych dla europejskiego rolnictwa – zauważa Andrzej Solecki w tekście „Cena sankcji”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Zychowicz i Rafał A. Ziemkiewicz analizują, jak daleko powinna się posunąć  Polska w obronie Ukrainy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 14 lutego 2022 r.