RedDeer.Games i Longterm Games łączą siły we wspólnym, wieloletnim projekcie wydawniczym

RedDeer.Games i Longterm Games łączą siły we wspólnym, wieloletnim projekcie wydawniczym

RedDeer.Games, wiodący wydawca gier wideo na konsolę Nintendo Switch, wyda pierwszą grę studia Longterm Games. Premiery na Switchu możemy spodziewać się w czwartym kwartale br.

Dzisiejszy komunikat stanowi pierwsze oficjalne potwierdzenie o podjęciu wieloletniej współpracy między stronami w ramach wspólnego projektu wydawniczego. Na razie tajemnicą pozostaje, do jakiego gatunku należeć będzie wspomniana gra, której proces produkcji trwa od 2020 roku. Oficjalne jej ogłoszenie wraz ze wszystkimi, wyczekiwanymi przez fanów parametrami, Longterm Games planuje do końca drugiego kwartału br.

Twórcą gry jest studio Longterm Games, które powstało w 2020 r. z inicjatywy Alberta Rokickiego, inwestora giełdowego z ponad 20-letnim doświadczeniem, skoncentrowanego głównie na branży gamingowej. Jego misją jest edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych, a także przyciąganie Inwestorów i zagranicznego kapitału do Polski. Realizuje ją między innymi dzięki popularnej stronie internetowej longterm.pl, wokół której zebrał dużą społeczność, a jej zasięgi stale rosną.

Na czele zespołu stoi Robert Ogłodziński, od ponad 20 lat związany z dziennikarstwem finansowym, a od 2012 profesjonalnie z produkcją gier. Współtworzył m.in. Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 i kilkanaście gier niezależnych. Jest członkiem Writers Guild of America, nominowanym w 2015 do nagrody BAFTA Game Awards.

- Współpraca z RedDeer.Games otwiera nam drzwi rynku konsol Nintendo Switch, na który bardzo liczymy w przypadku naszej pierwszej produkcji. Wierzymy, że dzięki wsparciu marketingowemu Wydawcy, gra okaże się klasycznym long-sellerem - mówi Albert Rokicki, Prezes Zarządu Longterm Games S.A.

RedDeer.Games jako strona Umowy i doświadczony wydawca na Nintendo Switch, odpowiada za działania wydawnicze, dystrybucyjne i promocyjne. Przygotowanie i wdrożenie dedykowanej strategii marketingowej zapewni odpowiednią ekspozycję tytułu na platformie Nintendo, a jej sprzedaż odbędzie się w modelu dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem Nintendo eShop, jednego z największych dystrybutorów gier i aplikacji na świecie.  W przypadku pozostałych platform, na których ukaże się gra, Longterm Games zdecydowała o samopublikowaniu nakładem własnym.

- W imieniu własnym oraz całego zespołu RedDeerGames pragnę podziękować Longterm Games za okazane zaufanie do naszego studia i wybranie nas jako partnera do swojego pierwszego projektu. Przyznam, że z moim zespołem widzieliśmy grę w akcji i jesteśmy pod wielkim wrażeniem jakości produkcji. Tym bardziej cieszy nas, że będziemy mogli zmaksymalizować jej sprzedaż na Swtichu - mówi Michał M. Lisiecki, Prezes Zarządu i współzałożyciel RedDeer.Games. – Przy tej okazji warto dodać, iż jesteśmy jednym z największych wydawców gier na Nintendo Switch, mającym w portfolio ponad 40 wydanych tytułów na tej platformie. Gry naszego studia regularnie pojawiają się w TOP30 sprzedaży w sklepie Nintendo Switch eShop we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno nowej sekcji do eShopu „Trending by Play Time” – dodaje.

Co to jest i jak działa Nintendo Switch?

Nintendo Switch to kultowa konsola do gier, która podbiła serca użytkowników na całym świecie. Nie tylko można podłączyć ją do domowego telewizora, ale także momentalnie zmienić w konsolę przenośną z 6,2-calowym ekranem.

Jak działa Nintendo Switch?

Konsola Nintendo pozwala na odtwarzanie gier z kart, które umieszcza się w specjalnym porcie oraz gier dostępnych w platformie gamingowej Nintendo. Użytkownik może wybierać spośród popularnych przygodówek, platformówek, łamigłówek logicznych oraz bardziej skomplikowanych fabularnie gier z elementami horroru lub zagadki kryminalnej. Interfejs urządzenia jest wyjątkowo przejrzysty i czytelny, dzięki czemu używanie konsoli nie wymaga specjalnych umiejętności technologicznych. Po uruchomieniu urządzenia użytkownik zyskuje dostęp do menu w formie kafli z nazwami wgranych gier oraz ikon cyfrowego sklepu i newsów Nintendo.

Kierowanie postaciami oraz poruszanie po świecie wirtualnych gier ułatwiają kontrolery Joy-Con, które za pomocą licznych inteligentnych sensorów oraz generującemu wibracje o różnym stopniu intensywności systemowi HD Rumble, doskonale imitują odczucia adekwatne do fabuły gry, jak na przykład skakanie lub wrażenie ciągnięcia. Wszechstronne kontrolery Joy-Con oferują wiele zaskakujących sposobów rozgrywki. Dwa Joy-Cony mogą być używane niezależnie w każdej dłoni albo razem jako jeden kontroler po włożeniu do uchwytu Joy-Con Grip. Można je także podłączyć do głównej konsoli i używać ich w trybie przenośnym lub dzielić się nimi z przyjaciółmi, aby cieszyć się rozgrywką dla dwóch graczy. Więcej na: Nintendo Switch

O Longterm Games S.A.

Misją założonego w 2020 przez Alberta Rokickiego i Roberta Ogłodzińskiego studia jest tworzenie niepowtarzalnych, wybitnych gier wideo, w które gracze chcieliby grać bez końca.

Model biznesowy zakłada produkowanie gier, które ma charakteryzować bardzo długi okres monetyzacji, przez co uzyskać mają status typowych "long sellerów", generujących przychody przez wiele lat, zarówno ze sprzedaży podstawowej wersji, jak również dodatków, trybów wieloosobowych (co-op), pakietów wraz z dostępem do wszystkich dodatków (tzw. "season pass") oraz kolejnych części (sequels).

Spółka wrzuca kolejny bieg! Z początkiem kwietnia br. złożyła wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o wprowadzenie akcji Longterm Games do obrotu na rynku NewConnect. Debiut na warszawskim parkiecie jest możliwy jeszcze 2022 roku.

O RedDeer.Games sp. z o.o.

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

Road-show | prywatna runda inwestycyjna Pre-A

Wybrane przez RedDeer.Games segmenty produkcji gier, wydawniczy oraz portowania, sprawdził się. Spółka zamierza kontynuować przyjęty model biznesowy, rozszerzając go m.in. o dział NFT, pozyskanie kompetencji w zakresie produkcji gier z kategorii AA | AA+ oraz otwarcie i rozwój biura operacyjnego w Barcelonie.  Środki finansowe na ww. cele jaki dalszy rozwój studia, spółka planuje pozyskać z kolejnej prywatnej rundy inwestycyjnej Pre-A. Cykl spotkań z Inwestorami w ramach road-show prowadzimy do końca kwietnia br. zarówno w Warszawie, Berlinie jak i Madrycie.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zainwestować w RedDeer.Games zapraszamy do kontaktu mailowego ir@reddeergames.com lub przez nasz dedykowany profil Investor Relations RedDeer.Games na Linkedin.

 

RedDeer.Games Investor Relations Team

e-mail: investor-relations@reddeergames.com

IR LinkedIn: Linkedin

#LET THE INVESTMENT BEGIN!

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.