Spółka córka PMPG B-8 wybrana do amerykańskiego akceleratora startupów Newchip

Spółka córka PMPG B-8 wybrana do amerykańskiego akceleratora startupów Newchip

Spółka B-8 buduje globalną aplikację, która łączy media cyfrowe z social mediami w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji. Ma zostać wprowadzona na rynek w 2022 roku. B-8 została wybrana do programu globalnego akceleratora Newchip z siedzibą w Austin, w Teksasie.

– Od początku istnienia B-8 myślimy globalnie. Model biznesowy B-8 jest dysruptywny i skalowalny globalnie. Budujemy nową kategorię, która łączy media cyfrowe i social media. Teraz, współpracując z Newchip będziemy mieć szanse pracować z najlepszymi mentorami i globalnymi inwestorami w Austin w Texasie, miejscu szczególnym. Austin nazywane jest Nową Dolina Krzemową i tylko w ostatnim czasie siedziby swoje przeniosło tam kilkadziesiąt największych firm technologicznych. Jesteśmy dumni z tego sukcesu. Mamy silny zespół oraz jesteśmy we właściwym miejscu we właściwym czasie - mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu Grupy B-8.

Proces rekrutacyjny Newchip trwa kilka tygodni. Dołączenie B-8 do programu amerykańskiego akceleratora jest dla startupu dużym sukcesem, ponieważ wskaźnik akceptacji Newchip wynosi poniżej 10 procent. – Oznacza to, że B-8 znajduje się w ścisłej czołówce startupów o wysoko skalowalnym modelu - dodaje Weiss.

- Newchip ocenia ogromną i zróżnicowaną liczbę startupów z całego świata, wybierając tylko niewielki procent z nich do naszego programu Seed Accelerator - mówi Armando Vera Carvajal, Wiceprezes ds. Produktu w Newchip. - Ten staranny proces weryfikacji zarówno modelu biznesowego jak i założyciela sprawia, że jesteśmy idealnym partnerem dla Inwestorów venture capital i innych kluczowych podmiotów zajmujących się finansowaniem startupów we wczesnej fazie rozwoju, którzy poszukują obiecujących startupów zaczynających przynosić zyski i przychody. Nowe firmy, takie jak B-8 International AG, mogą szybko rozwinąć swoją działalność dzięki odpowiedniemu finansowaniu i doradztwu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą B-8 International AG i wierzymy, że będzie ona dobrze przygotowana do wykorzystania naszego szybko rozwijającego się globalnego ekosystemu w Newchip – dodaje Armando.

Dołączenie do Newchip Global Seed-Stage Accelerator otwiera B-8 drzwi do globalnej społeczności ponad 2500 wykwalifikowanych Inwestorów, Aniołów Biznesu i Inwestorów venture capital, wśród których znajdują się Goldman Sachs, Softbank, Intel Capital czy TechStars i wielu innych.

Newchip Global Seed-Stage Accelerator

Newchip to internetowy, globalny akcelerator prowadzony przez światowej klasy zespół przedsiębiorców i Inwestorów. Od 2019 roku Newchip umożliwił ponad 1500 startupom z 50 krajów pozyskanie + 450 milionów dolarów finansowania z portfolio szacowanym na 9 mld USD. Austin, w którym znajduje się Newchip jest uznawane za „nową Dolinę Krzemową”.

B-8 International AG

B-8 International AG to firma z siedzibą w Szwajcarii, która jest technologicznym centrum Europy. B-8 jest spółką córką PMPG Polskie Media S.A. Misją B-8 jest budowa aplikacji, na której użytkownicy konsumują wiadomości i korzystają z mediów społecznościowych w nowym świecie Web 3.0.

Założyciele B-8:

 

B-8 Investor Relations Team

Joanna Guzik-Jankowska

tel.: (+48) 509 343 507

e-mail: investor-relations@b8.group

WWW | LinkedIn | Twitter

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.