RedDeer.Games i Destructive Creations we wspólnym projekcie „The Evil One”. To będzie gra jakiej jeszcze nie było

RedDeer.Games i Destructive Creations we wspólnym projekcie „The Evil One”. To będzie gra jakiej jeszcze nie było

Z radością dzielimy się faktem, iż nasze studio developerskie RedDeer.Games zawarło list intencyjny ze spółką Destructive Creations, na podstawie którego Strony rozpoczynają wstępne negocjacje treści umowy, w celu ustalenia warunków współpracy, zmierzających do stworzenia i wydania ponadczasowej gry komputerowej pod tytułem „The Evil One - the Man with the White Eyes" („THE EVIL ONE”). W grze tej zostanie wykorzystany potencjał powieści „Zły” autorstwa Leopolda Tyrmanda, do której adaptacji RedDeer.Games nabyła prawa na podstawie zawartej umowy licencyjnej.

- Nasz Partner posiada zespół deweloperski doskonale rozumiejący tematykę II Wojny Światowej oraz czasów, które nastały po jej zakończeniu. Połączenie cennego doświadczenia, pasji i znajomości tematu przez członków zespołu Destructive Creations oraz ich wyczucie gustu co do potrzeb rynkowych związanych z projektem „THE EVIL ONE” jest idealnym uzupełnieniem zapotrzebowania dla naszego studia – mówi Michał M. Lisiecki, Współtwórca i Prezes Zarządu RedDeer.Games sp. z o.o.

Współpraca Stron w zakresie realizacji projektu „THE EVIL ONE” będzie polegać na wykorzystaniu wspólnego doświadczenia, zasobów ludzkich oraz budżetu w celu stworzenia gry wideo klasy AA na wysokim poziomie developerskim i artystycznym.

- W RedDeer.Games od początku dbam, by nasze gry wyróżniały się oryginalnym stylem graficznym i tym razem nie będzie inaczej. „Batman”, „Sin City” czy kino noir to oczywiste inspiracje, z których będziemy czerpać. Chcemy, by multiwersum „THE EVIL ONE” było unikatowe i rozpoznawalne od pierwszego spojrzenia - mówi Dominik Czarniga, Współzałożyciel, Senior Game Producer i Creative Director RedDeer.Games sp. z o.o. - „Zły” Tyrmanda nie był do tej pory mocno eksploatowany (cenzura PRL zatrzymywała książki Tyrmanda) jeśli chodzi o kino, gry czy komiksy, co stawia przed nami odpowiedzialne i ekscytujące zadanie - stworzyć intrygujący, mroczny, brutalny świat "THE EVIL ONE" — dodaje.

Doświadczony wydawca i producent gier wideo, Destructive Creations, zaopiekuje się produkcją wykonawczą „THE EVIL ONE” angażując do projektu zespół artystów, który odpowiedzialny był za hit jakże realistycznego „War Mongrels”.  

- Materiał źródłowy przedstawia mroczną i niepokojącą wizję powojennego Miasta, którego wciągająca atmosfera jest bardzo bliska naszej twórczości. Dlatego też cieszymy się z możliwości pracy nad tytułem o tak charakterystycznym klimacie noir i nietuzinkowej fabule" — komentuje Marcin Stanek, Członek Zarządu Destructive Creations.

RedDeer.Games z kolei odpowie za reżyserię, scenariusz, produkcję kreatywną oraz odpowiednią ekspozycję tytułu i dystrybucję cyfrową za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop (na konsole Nintendo Switch), Microsoft Store (na konsole Xbox), PlayStation Store (na konsole PlayStation), które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Gra będzie dostępna również na platformie Steam (PC).

- Adaptacja powieści kryminalnej „Zły” do scenariusza naszej nowej gry jest dla mnie i mojego zespołu wyzwaniem do stworzenia multiwersum, jakie do tej pory nie pojawiło się na rynku. Zło czai się za rogiem… i w każdym z nas, a w myśl tego to my decydujemy czy z nim walczymy, czy współżyjemy w symbiozie. Jako współautorka powstającego scenariusza, chcę przekazać naszym odbiorcom coś więcej niż mocno ubarwiony wątek obyczajowo – kryminalny półświatka „Bad City”, co pozwoli fanom powieści spojrzeć na nią z innej strony, a współczesnym odbiorcom zrozumieć, dlaczego powieść „Zły” jest ponadczasowym fenomenem. – mówi Marta Frankel-Dominik, Head of Publishing Department & IP Acquisition RedDeer.Games sp. z o.o.

O PROJEKCIETHE EVIL ONE - THE MAN OF THE WHITE EYES

Założeniem Twórców projektu jest zgrabne połączenie izometrycznej gry taktycznej czasu rzeczywistego z gęstą i zarazem fascynującą fabułą inspirowaną powieścią kryminalną „Zły”, której wyrazista akcja z elementami skradania będzie rozgrywać się w zaułkach „Bad City” lat 50. XX wieku.

CECHY GRY:

 1. Tytuł gry: “The Evil One - the Man of the White Eyes”
 2. Kategoria Gry: AA
 3. Gatunek: izometryczna gra akcji z elementami przygodowymi
 4. Długość gry: 7-10h
 5. Questy: 50 questów + 6 lokacji
 6. Platformy wydawnicze: PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X|S, PS 4, PS 5
 7. Tryb Gry: Single-player
 8. Silnik: Unreal Engine 5
 9. Wymagania wiekowe: 16+/ 18
 10. Dubbing: Tak
 11. Wersje językowe: English (VO), Polish, Japanese, Korean, Chinese Traditional (subtitles), Italian, French, Brazilian, Portuguese, French, German.
 12. Data premiery: TBD | 2025 r.

OGŁASZAMY KONKURS

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursach na:

 1. Komiks, inspirowany kultową powieścią “ZŁY” - Leopolda Tyrmanda, szczegóły: TUTAJ
 2. Prototyp gry planszowej, zainspirowanej kryminałem “ZŁY” Leopolda Tyrmanda, szczegóły: TUTAJ

Zwycięzcy mogą liczyć na publikację swoich prac oraz na nagrody pieniężne (łączna pula w obu konkursach to 21,5 tys. zł).

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI „ZŁEGO”

Zapraszamy do dołączenia do społeczności, która będzie kształtować obraz Miasta i rozgrywki Złego. Fani prozy Tyrmanda, gier wideo i Warszawy mogą wyrazić swoje opinie i dyskutować z Twórcami na platformach społecznościowych: Discord, Facebook i Twitter.

Bieżące informacje o grze będziemy zamieszczać na stronie: THEEVILONE.GAMES, gdzie zamieścimy zapis wideo z konferencji prasowej połączonej z dyskusją panelową pt. „Droga do „Złego”. Jak legendarną powieść przełożyć na grę komputerową i multiwersum?”

DESTRUCTIVE CREATIONS

Destructive Creations to niezależne, polskie studio deweloperskie z siedzibą w Gliwicach, obecne na rynku gier od 2014 roku. Spółka jest producentem i wydawcą własnych gier wideo jak i tytułów innych producentów za pośrednictwem platformy Steam (PC) i PlayStation Store (na konsole PlayStation).

Ten niezwykle doświadczony zespół tworzy i wydaje oryginalne i bezkompromisowe tytuły. Autorzy m.in. „Hatred”, „Ancestors Legacy” czy „War Mongrels” z powodzeniem zarażają graczy swoją pasją do kontrowersyjnych projektów. Wszystkie tytuły dostępne: TUTAJ

REDDEER.GAMES SP. Z O.O.

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Po niespełna dwóch i pół roku działalności operacyjnej spółka zadebiutowała wśród czołówki polskich producentów gier w rankingu miesięcznika „Forbes”: ”TOP 50 producentów gier w Polsce 2022”, zajmując czterdzieste miejsce z wyceną 56 mln PLN.

RDG jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. W planach spółki na rok 2022 jest rozszerzenie działalności wydawniczej na platformie PlayStation Store.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, studio tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ

Spółka jest jednym z największych wydawców gier na Nintendo Switch. Gry naszego studia regularnie pojawiają się w TOP 30 sprzedaży w sklepie Nintendo Switch eShop we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno nowej sekcji do eShopu „Trending by Play Time”.

REDDEER.GAMES INVESTOR RELATIONS TEAM

e-mail: investor-relations@reddeergames.com | IR LinkedIn

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.