„Do Rzeczy” nr 28: TOKSYCZNY PROROK Z DAVOS – Yuval Noah Harari

„Do Rzeczy” nr 28: TOKSYCZNY PROROK Z DAVOS – Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari jest być może pierwszym prorokiem świata po „Wielkim Resecie”. Gwiazda demoliberalnych salonów projektuje nam wizję, w której spauperyzowane masy są na łasce globalnych elit, a suwerenne państwa zostają złożone na ołtarzu interesów wielkich korporacji stwierdza Jan Fiedorczuk w tekście “Demokracja kontra interesy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Ostatni szczyt NATO daje powody do optymizmu przekonuje dr Jan Parys, były minister obrony, w rozmowiez Ryszardem Gromadzkim.

Każda epoka ma swoje celebrytki. Kto był na językach w epoce Wazów? Zamiast szukać odpowiedzi na to pytanie u wujka Google, lepiej wybrać się do stolicy województwa świętokrzyskiego pisze Wiesław Chełminiak w tekście “Skandalistki, uczone, dewotki”.

Zamknięte kościoły, niemożność uczestnictwa w Mszy Świętej, brak sakramentów – doświadczenia religijnego lockdownu z okresu restrykcji związanych z COVID-19 mogą wkrótce stać się polską codziennością. Powód: brak chętnych do seminariów zauważa Paweł Chmielewski w artykule “Polska bez księży”.

W latach 80. miało miejsce kilkanaście spotkań prymasa Glempa i Wojciecha Jaruzelskiego. Niejednokrotnie miały one bardzo istotne znacznie dla relacji państwo– Kościół, a także dla kształtu sytuacji społeczno-politycznej pisze Rafał Łatka w tekście. “Wokół rozmów na szczycie”.

Rosja upatruje w BRICS tarczy przeciw zachodnim sankcjom. Chiny mają wobec tej grupy państw jeszcze ambitniejszy cel: chcą zamienić ją w obóz anty-Zachodu, który pod wodzą Pekinu obali amerykański ład na świecie. Czy jednak Indie, Brazylia i RPA będą chciały zagrać przypisane im w ten sposób role? rozważa Piotr Włoczyk
w artykule “Egzotyczny miks BRICS”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski uderza w ekoterroryzm i ekoterrorystów.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 lipca 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.