„Do Rzeczy” nr 38: Już po "WINNETOU" - Lewacy nie ustają w niszczeniu kultury

„Do Rzeczy” nr 38: Już po "WINNETOU" - Lewacy nie ustają w niszczeniu kultury

Wycofywanie się z wydawania Karola Maya w Niemczech to cenzura idiotów – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Pielenie chwastów w literackim ogródku”. I przypomina: - W PRL jego książki też zniknęły – przy okazji z „Katechizmem polskim” i ze wszystkimi książkami Zofii Kossak

Kamila Baranowska w tekście „Jak prezes z prezydentem” wskazuje źródła niechęci, jaką darzą się obecnie prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sześć scenariuszy wojny na Ukrainie kreśli Maciej Pieczyński w tekście „Operacja niespecjalnie udana”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego rozwiązaniem naszych problemów ma być wpuszczanie do Polski na masową skalę imigracji, choćby dobrze wyselekcjonowanej, a nie postawienie postulatu, aby wreszcie polskie państwo zaczęło być miejscem, gdzie Polacy chcą zakładać rodziny, mieć więcej dzieci i gdzie zamierzają pozostać – Łukasz Warzecha w tekście „Najpierw postawmy na Polaków” polemizuje z tekstem Rafała A. Ziemkiewicza o imigracji.

W PO coraz mniej ludzi, którzy mogliby powstrzymać lidera od kolejnych strzałów kulą w płot – wskazuje Piotr Semka w tekście „Platforma jednoosobowa i bezdyskusyjna.

Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Gra Smoleńskiem” wyjaśnia, skąd nagle w przestrzeni medialnej pojawił się znów temat raportu komisji Antoniego Macierewicza.

Można mnie lubić albo nie, można się zgadzać z moimi poglądami bądź nie, ale nie można z tego powodu stosować cenzury – o kulisach niszczenia niezależnej telewizji „W Realu 24” w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim opowiada jej twórca Marcin Rola.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Tomasz Rowiński o tym, że Kościół sam wypycha dzieci ze szkolnej katechezy („Demontaż szkolnej katechezy”), Łukasz Zboralski o nowych wyższych karach dla kierowców („Jesień średniowiecza dla piratów”), Zuzanna Dąbrowska o tym, jak celebryci sięgają po gusła („Celebryckie opary absurdu”), Piotr Semka o portugalskim malarstwie („Słońce Lizbony i mgły Brugii”), Jan Fiedorczuk o tym, jak PiS zaostrzył kurs wobec Brukseli („PiS mądry po szkodzie”), Tomasz Lenczewski o wstrząsających pamiętnikach („Pamiętnikarskie niedyskrecje”), Teresa Styliński o premier Liz Truss („Nowy premier na polu minowym”), Joanna Bojańczyk o stylu Elżbiety II („(Nie) wszystkie szaty królowej”), Katarzyna Pinkosz o leczeniu białaczki („Wyleczyć najtrudniejszą z białaczek”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 września 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.