„Do Rzeczy” nr 49: (Nie)godny zaufania Lewackie pomysły Rafała Trzaskowskiego nie tylko w Warszawie?

„Do Rzeczy” nr 49: (Nie)godny zaufania Lewackie pomysły Rafała Trzaskowskiego nie tylko w Warszawie?

Rafał Trzaskowski, zachowujący wizerunek „młodego polityka”, ma i plany, i ambicje, i szanse na to, żeby je realizować. A to oznacza, że w którymś momencie w całej Polsce mogą zacząć dziać się pod jego patronatem rzeczy takie, jakie dzieją się w Warszawie ostrzega Łukasz Warzecha w tekście “Warszawa i Polska według Rafała Trzaskowskiego”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Awans Andrija Melnyka na wiceszefa ukraińskiego MSZ świadczy o całkowitym lekceważeniu naszego państwa przez Kijów. Ukraina została przyzwyczajona do tego, że w żaden sposób nie musi zabiegać o polskie względy, więc trudno mieć do niej pretensje, że korzysta z tej luksusowej pozycji – zauważa Jan Fiedorczuk w artykule “Melnykiem prosto w twarz”.

– Pisarz. Poobijany przez życie wybitny artysta słowa. Obdarzony wielkim talentem, a także dramatycznym losem, przez co stał się jednym z najważniejszych świadków swojej epoki. Janusz Krasiński doświadczył osobiście bestialstwa obu XX-wiecznych totalitaryzmów: nazizmu i komunizmu
pisze Agata Kłopotowska w tekście “Bał się, pisząc. Teraz jego się boją?”.

– Założenia naszej polityki od lat mijają się z zaletami ukraińskiej obrony. Chcemy, by w razie potrzeby bili się za nas inni. Aby traktowali wschodnią flankę jak własną granicę stwierdza Marek Jurek w artykule “Ukraińcy i wschodnioflankowcy”.

– Chińskimi miastami wstrząsnęły protesty, których ChRL nie widziała od czasu wydarzeń na placu Tian̕anmen. Czerwony cesarz musi się teraz jak niepyszny wycofywać z polityki „zero-COVID”, z której uczynił swój znak firmowy – pisze Piotr Włoczykw tekście “Ponad siły  Xi”.– Robiące w ostatnim czasie zawrotną karierę ratingi ESG to coś więcej niż tylko kolejna moda panująca na rynkach finansowych – to mechanizm zasilający lewackie środowiska i idee setkami miliardów dolarów – zauważa Jakub Wozinski w artykule “Niezrównane zyski ze zrównoważonego rozwoju”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również fragment pasjonującej książki o liderze Solidarności Walczącej Kornelu Morawieckim.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 grudnia 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.