„Do Rzeczy” nr 5: Inna droga Orbána. Jak władze Węgier postępują w sprawie wojny na Ukrainie.

„Do Rzeczy” nr 5: Inna droga Orbána. Jak władze Węgier postępują w sprawie wojny na Ukrainie.

Rozważania Viktora Orbána to autentyczna, solidna refleksja nad globalnymi interesami, realizowanymi w ramach wojny na Ukrainie. W Polsce jej brakujepisze Łukasz Warzecha w tekście “Inna droga Orbána”.

Ukraina  nie pokona Rosji przekonuje gen. Waldemar Skrzypczak,były dowódca Wojsk Lądowych, w rozmowie
z Łukaszem Zboralskim.

– Frakcja „jastrzębi” forsuje narrację, zgodnie z którą wojna rosyjsko-ukraińska jest dla Polski „wojną o wszystko”. Taka logika prowadzi do dalszej eskalacji konfliktu, co być może leży w interesie samej Ukrainy, jednak na pewno nie jest zgodne z polską racją stanu – ostrzega Jan Fiedorczuk w artykule „«Jastrzębie» opozycji”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Dotąd się wydawało, że nawet jeżeli do wspólnej listy z PO nie dojdzie, to będą być może tylko dwie listy na opozycji. Po niespodziewanej wolcie Hołowni w sprawie głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym nic nie jest już pewnepisze Piotr Semka w tekście “Rysy na szkle”.

– Polski romantyzm zaczął się od wierszy stworzonych przez poetę z Litwy. Brytyjski – od obrazu namalowanego przez Szwajcara stwierdza Wiesław Chełminiak w artykule “Koszmar na jawie”.

– To obcy, a nie Polacy, wyznaczali momenty „zrywów zbrojnych”. Nic zatem dziwnego, że były to momenty korzystne nie dla nas, a dla nich – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Powstańcza choroba dwubiegunowa”.

– Dotychczas brakowało obszernej syntezy napisanej w języku polskim, która przedstawiłaby te czasy prześladowania chrześcijan kompletnie i rzetelnie – pisze Piotr Tylus w artykule “Historia prześladowania”.

Rosyjska propaganda jest w Niemczech wszechobecna. Rosyjscy propagandyści, doskonali w swym rzemiośle
 od pokoleń, starają się na co dzień manipulować niemiecką opinią publiczną –
ostrzega Jan Bogatko w tekście
“Za podszeptem Moskwy”.

W najnowszym numerze również Cejrowski dziwi się, dlaczego Polacy nie buntują się przeciw Unii Europejskiej. 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 stycznia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.