„Do Rzeczy” nr 6: Śledztwo w sprawie Ursuli von der Leyen. Covidowe szczepionki – czarne chmury nad szefową Komisji Europejskiej

„Do Rzeczy” nr 6: Śledztwo w sprawie Ursuli von der Leyen. Covidowe szczepionki – czarne chmury nad szefową Komisji Europejskiej

– Nie wiemy, jak szefowa Komisji Europejskiej negocjowała zakup szczepionki na COVID-19 i dlaczego zamówiono jej tak dużo. Wiemy jedynie, że zapewne nie spadnie jej włos z głowy, tak jak poprzednikom zamieszanym w wiele innych afer – zauważa Olivier Bault w tekście “Afera SMS-owa von der Leyen”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Unia ma się zmienić w Niemieckie Państwo Europejskie, stanowiące śmiertelne zagrożenie dla Polski. Dostaliśmy właśnie kolejny sygnał, że ten plan będzie forsowany. Nie chcemy tego dostrzec, a na przebudzenie jest coraz mniej czasu pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Europejski »Drang   nach Osten«”.

– Po raz pierwszy w historii Polska była honorowym gościem na Międzynarodowej Wystawie Książek TIBE
na Tajwanie. Było warto
stwierdza Piotr Gociek w korespondencji zatytułowanej “Wolni z wolnymi”.

– Jeśli Rosja nie powinna być pokonana ze wszelką cenę, to musi być cena, której płacić za jej pokonanie nie warto. Okazało się, że taka dyskusja w Polsce może się odbywać – zauważa Wojciech Golonka w tekście “Jaki koniec wojny na Ukrainie?”.

– Wielcy patrioci – zesłańcy polityczni – nie doczekali się w swojej ojczyźnie uznania za zaszczytne dokonania badawczo-odkrywcze zauralskich terytoriów – alarmuje Jacek Pałkiewicz w tekście “Szlakiem polskich badaczy Syberii”.

– Przy rekordowej frekwencji, z rekordowo wysokim wynikiem, po rekordowo długo prowadzonej własnej kampanii wyborczej po funkcję prezydenta Czech sięgnął generał armii w stanie spoczynku Petr Pavel. Liczba skrajnie odbiegających od siebie charakterystyk tej postaci, która pojawiła się następnie nie tylko w polskich mediach, potwierdziła, że Petr Pavel nadzwyczaj dobrze opanował w swoim życiu nie tylko kunszt żołnierza wojsk powietrzno-desantowych, lecz także sposób komunikowania się typowy dla oficera wywiadu i dyplomaty – pisze Maciej Szymanowski w artykule “Kim jest generał Petr Pavel?”. 

– Spoofing, smishing, phishing, zatrute SMS-y i zainfekowane e-maile to coraz popularniejsze metody oszustów. Przestępcy podszywają się pod instytucje finansowe, policję, lekarzy czy urzędników skarbówki. Rząd planuje utrudnić im drogę do okradania Polaków. Najważniejsze jest jednak zachowanie czujności, niepoddawanie się emocjom i trzymanie prywatnych danych tylko dla siebie – ostrzega Jacek Przybylski w tekście “Nie ufaj nikomu”.

W najnowszym numerze również Piotr Semka inaczej o innej drodze Orbána.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 lutego 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.