e-Wprost nr 6 (158): Przychodzi Polak do szamana, wielkie dozbrajanie i Człowiek Roku „Wprost”.

e-Wprost nr 6 (158): Przychodzi Polak do szamana, wielkie dozbrajanie i Człowiek Roku „Wprost”.

Ponadto w numerze: Mariusz Błaszczak o planach MON, Hanna Gronkiewicz-Walz o wychodzeniu z Unii, Waldemar Buda o cenach mieszkań, Ryszard Kalisz o błędach w konstytucji, Adam Sztaba o zmarnowanych szansach, zmowa wokół Katargate, nowa powieść Amelie Nothomb, jak trują uzdrowiska i wiele innych.

„Ciemnogród nie wierzy szamanom”. Zainwestuj 700 złotych i zaznaj życia w lekkości – współcześni uzdrowiciele i szamani zyskali potężne narzędzie, jakim jest Internet. I potrafią porwać tłumy. Oraz zarobić. Więcej w tekście Katarzyny Świerczyńskiej. 

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Im silniejsze wojsko polskie, tym mniejsze zagrożenie wojną”. Laureat nagrody Człowiek Roku „Wprost” Mariusz Błaszczak rozmawia z Szymonem Krawcem i Łukaszem Pacholskim o tym, dlaczego żołnierze odchodzą z wojska, czy wojna przeniesie się do Polski i czy z taką armią, jaką mamy teraz, jesteśmy na wojnę w ogóle gotowi. 

„Musi grać rolę życia”. Wielu sugerowało, ze komik nie może obronić kraju. Okazało się jednak, że w czasie, gdy komik został mężem stanu, wielu mężów stanu zostało klaunami – pisze o honorowym laureacie nagrody Człowiek Roku „Wprost” Wołodymyrze Zełenskim Miłosz Szymański.

„Każdy ciągnie w swoją stronę”. – Jeśli opozycja się nie dogada, państwo będzie się degradować. Może być nawet tak, że formalnie wyjdziemy z UE – ostrzega w rozmowie z Agnieszką Szczepańską Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy. 

„Barbarzyńcy konstytucyjni”. Z Ryszardem Kaliszem o błędach popełnionych przy tworzeniu konstytucji, „silnych ludziach” Donalda Tuska, polityce i życiu pozaparlamentarnym rozmawia Dariusz Grzędziński. 

„Ważne zadanie posła Nitrasa”. – Mamy w naszych szeregach Sławomira Nitrasa i nie zawahamy się go użyć – Donald Tusk specjalnym zadaniem obarczył szczecińskiego posła PO. I zawrzało – komentuje Dariusz Grzędziński. 

„Mamy skuteczny rząd”. – Presja ma sens. Niemcy wreszcie ulegli w sprawie wojny, Leopardów, Patriotów. W sprawie KPO też ulegną – przewiduje w rozmowie z Joanną Miziołek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. 

„Muzyk to najpiękniejszy zawód świata”. – Na koniec miesiąca pani w banku nie powie: „Ależ pan napisał tekst, do dziś czuję dreszcze”, tylko poprosi o zaległą ratę kredytu – mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Adam Sztaba, kompozytor i dyrygent. 

„Turyści płacą miliony, ale oddychają smogiem”. Zamiast czystego górskiego powietrza – smród i smog. To zimowa rzeczywistość kurortów i uzdrowisk. A gminy bez zmrużenia oka pobierają opłaty klimatyczne. Więcej w tekście Piotra Barejki. 

„Wierzchołek góry lodowej”. Katargate to najpoważniejszy skandal korupcyjny ostatnich lat w Europie. Ale ciągle mało wiemy o sprawie. Jakby brakowało woli jej wyjaśnienia – pisze Agaton Koziński. 

„Rozprawa z plagą korupcji”. Prezydent Zełenski pokazuje, że nie ma litości dla uprawianego w cieniu wojny z Rosją ordynarnego złodziejstwa, które wywołuje zaniepokojenie zachodnich sojuszników. Tekst Jakuba Mielnika. 

„Znalezienie dawcy to ogromny problem”. Katarzyna Pinkosz rozmawia z prof. Mariuszem Kuśmierczykiem, który kilka tygodni temu ze swoim zespołem przeszczepił serce 9-letniej Lence. Dziewczynka czekała na nie cztery lata. 

„Baronessa w cylindrze”. Amelie Nothomb, belgijska francuskojęzyczna pisarka, wydała 32. powieść i została za nią wyróżniona prestiżową nagrodą literacką Renaudot. Poleca Leszek Bugajski. 

„Wakacje z podtekstami”. Hipnotyczna moc leży u podstaw debiutu reżyserskiego Charlotte Wells „Aftersun”. To intymna historia relacji młodego ojca ze stojącą u progu dojrzewania córką. Recenzja Macieja Drzażdżewskiego. 

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.