„Do Rzeczy” nr 8: Wydanie specjalne – w pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę. Wojna nasza czy  nie nasza?

„Do Rzeczy” nr 8: Wydanie specjalne – w pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę. Wojna nasza czy nie nasza?

- Rosyjskiego niedźwiedzia można pokonać, ale tylko wtedy, kiedy nie będzie się go jednocześnie dokarmiać. Powinniśmy wspierać Ukrainę w walce o integralność terytorialną. Oznacza to chęć odzyskania wszystkich terytoriów ukraińskich według granicy z 2014 r., z Krymem włączniepisze Piotr Semka w tekście “Przykre przebudzenie z miłego snu”.

– Pasywność przyjętej wobec Rosji linii, powodująca niedostateczne wspieranie wysiłku wojennego Ukrainy,
a nie wspieranie go samo w sobie, jest powodem eskalowania konfliktu i jego przedłużania się
stwierdza
Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Główny błąd Zachodu”.

– Interes narodowy Ukrainy nie jest tożsamy z interesem Polski. Pora, byśmy zaczęli to zauważać przekonuje Łukasz Warzecha w tekście “Pokój musi  nadejść”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W II Rzeczypospolitej, gdzie istniała cenzura, wydawcom wyjaśniano powód konfiskaty gazety. Tymczasem portal dwutygodnika „Najwyższy Czas!”po prostu odcięto od użytkowników sieci. I nawet nie wiadomo, która służba specjalna to zrobiła i z jakich powodów – zauważa Tomasz Rowiński w tekście “Wyłączanie wolności słowa”.

– Leonardo, Rafael i Michał Anioł razem wzięci nie zrobili dla sztuki tyle, co gburowaty syn florenckiego sukiennika – pisze Wiesław Chełminiak w artykule “Artysta stulecia”.

– Za pontyfikatu Franciszka dokonuje się postępująca degradacja katolickiego nauczania moralnego. Obrońcy polityki papieża mówią, że to nieprawda i głowa Kościoła jest po prostu cynicznie wykorzystywana przez wielkie media. Wydaje się jednak, że jest inaczej; że wchodzenie w buty bojownika o ideały rewolty ̕68 to dla Franciszka element realizacji jego strategicznych celów – przekonuje Paweł Chmielewski w tekście “Tęczowa misja Franciszka”.

- Słynny amerykański dziennikarz śledczy ogłosił, że to USA stoją za wysadzeniem rurociągów Nord Stream. Trudno nie zauważyć jednak w tej sprawie wielu znaków zapytania stwierdza Piotr Włoczyk w tekście “Bałtycka zagadka”.

– Rzecznik generalny TSUE Anthony Michael Collins wydał długo oczekiwaną opinię w sprawie zaciąganych przez Polaków kredytów frankowych. Po jego słowach tzw. frankowicze i ich prawnicy otwierali szampany. W dużo gorszych nastrojach byli bankierzy. Osłabił się złoty, a prezes PFR ostrzegł, że Polsce może grozić kryzys gospodarczy – pisze Jacek Przybylski w artykule “Opinia warta  miliardy”.

W najnowszym numerze również Teresa Stylińska o „Osobach uczniowskich”, czyli o tym, jak genderowa  nowomowa zabija język polski.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 lutego 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.