„Do Rzeczy” nr 9: Watykan w uścisku globalistów. Jak synod realizuje cele „ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU”

„Do Rzeczy” nr 9: Watykan w uścisku globalistów. Jak synod realizuje cele „ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU”

– Kościół katolicki zmienia się intensywnie od 60 lat – i w najbliższym czasie będzie się zmieniać nadal, w coraz większym stopniu. Przeobrażenia wymusza wroga chrześcijaństwu rzeczywistość. Jednak zamiast umacniania katolickiej tożsamości obserwujemy coraz bardziej bezrefleksyjne otwarcie na współczesne ideologie. Motorem wprowadzania tych zmian jest  bezprecedensowy proces synodalny – pisze Paweł Chmielewski w tekście „Watykan i globaliści”.

Piotr Semka relacjonuje w tekście „Praski zwrot na >>Drodze synodalnej<<” europejskie Spotkanie Synodalne Kościoła katolickiego, które odbyło się w stolicy Czech.

W tym numerze tygodnika także:
Raport specjalny „Biden w Polsce”. Wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych oceniają Rafał A. Ziemkiewicz („Wykorzystać szansę dla Polski”) oraz Łukasz Warzecha („Prezydent USA nic nie powiedział”).

Dodatek specjalny „Religie wobec LGBT”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Jeszcze niedawno podczas prób znowelizowania ustawy medialnej oraz wprowadzenia podatku od reklam największe polskie gazety i telewizje widowiskowo rozrywały szaty, krzycząc o wolności słowa. Teraz, gdy portal dwutygodnika „Najwyższy Czas!” został z dnia na dzień zablokowany, mainstreamowe media zamilkły. Wolność słowa okazuje się być dostępna tylko dla wybrańców postępowych salonów. Gdy cenzurze podlega ktoś spoza lewicowo-liberalnej bańki, jest cicho jak makiem zasiał– wytyka Jan Fiedorczuk w tekście „Gdy >>wolne media”<< odwróciły wzrok”.

Tomasz Rowiński opisuje walkę w środowisku związanym z Marszem Niepodległości w tekście „Wojna w obozie narodowym”.

Europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim przekonuje, że to Polska może dziś zabezpieczyć interesy Zachodu („Polskie przedmurze”).

– Polscy politycy, mimo różnic politycznych, w przeważającej większości przejawiają identyczny schemat myślenia – sugerując, że alternatywa nie istnieje. W praktyce ta zasadnicza bezsilność brzmi: Jak nie z Amerykanami, to z kim? – wskazuje Wojciech Golonka w tekście „Zawsze wszystko na jedną kartę”.

Mariusz Dzierżawski opisuje, jak z perspektywy Ukrainy wygląda polskie hasło „Ukraińcy walczą za nas”.

– „Kariera Nikodema Dyzmy” autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza jest Amerykanom praktycznie nieznana. Za to przypomina ją bardzo prawdziwa historia George’a Santosa – człowieka znikąd, który wskoczył na wysokie stanowisko w amerykańskiej polityce – pisze Chris O’Neill w tekście „Dyzma po amerykańsku”.

Małgorzata Wołczyk polemizuje z Łukaszem Warzechom w sprawie poglądów na rosyjską agresję w tekście „To jest nasza wojna”.

– Publiczność telewizyjna zaczęła odrzucać nachalną propagandę LGBT. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, lecz także na rynku amerykańskim – zauważa Zuzanna Dąbrowska w tekście „Homoklapy”.

– Nieporozumienia między dziećmi czasem kończą się agresją. Dawniej kończyło się tylko na niesnaskach w klasie. Dziś to nękanie w sieci, które zostaje tam na zawsze. Problem z tym odczuwa już co trzeci uczeń szkoły podstawowej – Łukasz Zboralski opisuje najnowszy raport o cyberprzemoc w polskich szkołach podstawowych w tekście „Sieć przemocy”. 

Piotr Gociek w tekście „Jak zabić starszego pana” ostrzega przed nowymi barbarzyńcamim, którzy chcą zniszczyć spuściznę literacką Roalda Dahla, mistrza literatury dziecięcej.

– Trzęsienie ziemi we wschodniej Turcji nie mogło dla niego nastąpić w gorszym momencie. Gdyby nie ponad 40 tys. ofiar śmiertelnych (47 tys. wraz z ofiarami w Syrii), dziesiątki tysięcy rannych i 10 z 81 tureckich prowincji obróconych w perzynę, prezydent Recep Tayyip Erdoğan mógłby spokojnie świętować 20. rocznicę objęcia rządów. Tymczasem zamiast peanów – ze strony ministrów, współpracowników i przyjaznych mediów – są zarzuty, krytyka i niewesołe perspektywy – pisze Teresa Stylińka w tekście „Dwadzieścia lat Recepa Erdoğana”.

Piotr Włoczyk pisze o sukcesie Waszyngtonu w rywalizacji z Chinami w tekście „Ameryka napina łuk”.

Jakub Wozinski o programie grupy C40 Cities w tekście „Wielki Reset po warszawsku”.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Krzysztof Masłoń o „Wraczu” („Ruskie gadulstwo”); Rafał Łatka o kard. Wyszyńskim („Lider Kościoła katolickiego w PRL”); 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 lutego 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.