e-Wprost nr 10 (162): Dlaczego dzieci nie chcą żyć, nowe zjednoczenie lewicy i ranking najbogatszych Polaków za granicą.

e-Wprost nr 10 (162): Dlaczego dzieci nie chcą żyć, nowe zjednoczenie lewicy i ranking najbogatszych Polaków za granicą.

Ponadto w numerze: kto chce skłócić Tuska z Trzaskowskim, Tomasz Terlikowski o nowych grzechach Kościoła, Ewa Błaszczyk o świętym spokoju, Mrozu o pokorze, Maja Wolny prześwietla Rosjan, gen. Polko ocenia Mariannę Schreiber, Chiny patrzą na Władywostok i wiele więcej.

„Niewidzialne dzieci”. Nikt tak naprawdę nie wie, ile dzieci podejmuje próby samobójcze. Eksperci szacują, że na jedno samobójstwo dziecka może przypadać nawet 200 prób odebrania sobie życia – pisze Katarzyna Świerczyńska. 

„Rośnie liczba samobójstw”. – W rozmowie z nastolatkiem po próbie samobójczej okazuje się, że on zamiast nowego telefonu chciałby spędzić czas z rodzicami – tłumaczy w rozmowie z Katarzyną Pinkosz dr Aleksandra Lewandowska, psychiatra. 

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Donald Tusk na ryzykownej ścieżce”. Włodzimierz Czarzasty gromadzi wokół siebie coraz więcej środowisk lewicowych. To zaś oznacza, że PO nie zbuduje u siebie lewego skrzydła, a prawego pozbyła się już dawno – pisze Eliza Olczyk.

„Kulisy szorstkiej przyjaźni”. – Ani Donald ani Rafał nie pałają do siebie taką niechęcią, jak ich otoczenia. To najbliżsi współpracownicy nakręcają konflikt między nimi – mówi polityk opozycji. Więcej w tekście Joanny Miziołek.

„Nie nadaje się do służby”. Gen. Roman Polko rozmawia z Agnieszką Szczepańską o Mariannie Schreiber, modelce, prywatnie żonie ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy, która od kilkunastu dni relacjonuje w mediach społecznościowych szkolenie wojskowe. 

„Skandaliczne błędy Kościoła”. Najnowszym przykładem powrotu do złych praktyk jest działanie struktur zakonnych jezuitów i księży misjonarzy wobec o. Michała Gutkowskiego i ks. Radosława Pawłowskiego. Obaj w czasie pracy w Danii dopuścili się nadużyć wobec małoletnich – pisze Tomasz P. Terlikowski. 

„Ola leży i czeka”. Aktorka i piosenkarka Ewa Błaszczyk jest zaangażowana w pomoc osobom w śpiączce: – Nigdy nie pytałam, dlaczego mnie się przytrafiło to nieszczęście. Znam takie przypadki...– mówi w wywiadzie Wiktora Krajewskiego.

„To dziecko przeżyło horror”. Prokurator Generalny domaga się 25 lat dla ojca niemowlaka, który usiłował uciszyć płaczące dziecko rzucając nim na podłogę. Bulwersującą sprawę opisuje Helena Kowalik. 

„Dzieci bez prywatności”. Norwegia proponuje ograniczenie możliwości „używania” dzieci przez insta-rodziców jako „pracowników” reklamujących produkty. Francja chce skutecznie zablokować dostęp małoletnich do pornografii w sieci. 

„Dyżurna Ukrainka”. – Przez pierwsze pół roku praktycznie nie żyłam, ale wzięłam się w garść, bo miałam ręce pełne roboty – mówi Agnieszce Szczepańskiej Weronika Marczuk, aktorka, producentka i prawniczka. 

„O psach, które poszły na wojnę”. Antares jest jedyną w Ukrainie kynologiczną grupą poszukiwawczo-ratowniczą, która namierza ciała zaginionych ukraińskich żołnierzy i żołnierzy agresora.Tekst Oleny Bondarenko. 

„Robaki a sprawa polska”. Jak czytać fotografie posłów PiS-u znad talerza ze stekiem? To tylko protest przeciwko europejskim trendom czy objaw głębszego maczystowskiego kompleksu? Tekst Przemysława Bociągi. 

„Ranking 20 najbogatszych z polskimi korzeniami”. Uciekali przed wojną, komuną i biedą. Z garstką dolarów w kieszeni emigrowali do Stanów, Kanady czy Australii. Chociaż dzisiaj są już globalnymi multimiliarderami, to nie zapominają o swoich polskich korzeniach. Ranking Szymona Krawca.

Bronią tego, co „zepsuł” Gorbaczow. – Z Polaków się śmieją. Amerykanów obwiniają za wybuch wojny. Rosjanie, w większości zamknięci są w szczelnej bańce informacyjnej – mówi w wywiadzie Michała Banasiaka Maja Wolny, pisarka i reportażystka. 

„Cena chińskiej pomocy dla Rosji”. W Chinach zaczynają sobie przypominać, że Rosja jest jedynym z dawnych mocarstw kolonialnych, które nie zwróciło im jeszcze ziem, zagarniętych w czasach dynastii Qing. Szczegóły w tekście Jakuba Mielnika. 

„Co z tym Kopernikiem”. Nowa powieść Macieja Hena, „Segretario”, jest przebraną w historyczny kostium powieścią społeczną. Na dodatek tak dobrze napisaną, że trudno oderwać się od lektury. Poleca Leszek Bugajski. 

„Pokora, dyscyplina, koncentracja i konsekwencja”. – Najmocniejsze lata rockandrollowe mam za sobą, za to też płaci się wysoką cenę – o swoim życiu i pracy opowiada Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Mrozu, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny. 

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.