RedDeer.Games nawiązuje współpracę z Apple i wchodzi na nową platformę z pierwszą grą mobilną

RedDeer.Games nawiązuje współpracę z Apple i wchodzi na nową platformę z pierwszą grą mobilną

RedDeer.Games (spółka z portfela inwestycyjnego PMPG S.A.), deweloper i wydawca specjalizujący się w grach na konsole Nintendo Switch, wydał swoją pierwszą grę w Apple App Store – robiąc pierwszy krok w ekspansji na rynek gier mobilnych. Tym samym jeden z największych hitów studia – Cyber Protocol jest już dostępny na iOS.

Cyber Protocol to wielokrotnie nagradzana gra zręcznościowa i zarazem jedna z najtrudniejszych pozycji tego typu w historii. Mocna i dynamiczna rozgrywka zawiera 100 poziomów, opakowanych różnymi zagadkami i wyzwaniami, z którymi gracze będą mieli możliwość się zmierzyć. Cyber Protocol  jest osadzony w cyberpunkowym świecie z oszałamiającą synthwave’ową ścieżką dźwiękową.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że nadszedł czas, w którym możemy ogłosić naszą ekspansję na nowe medium, jakim jest rynek gier mobilnych. Dla mnie, jako twórcy Cyber Protocol, jak i całego zespołu RedDeer.Games jest to istotne wydarzenie, które przybliży tytuł szerszej, mobilnej publiczności – mówi Dominik Czarniga, twórca Cyber Protocol i współzałożyciel RedDeer.Games.

Cyber Protocol jest dostępny od dzisiaj globalnie dla użytkowników smartfonów z systemem iOS. Gra jest dostępna w App Store w cenie 22,99 PLN. Cyber Protocol jest również dostępny na platformie Steam oraz konsolach Nintendo Switch i XBOX.

Więcej informacji dotyczących gier wydawanych przez RedDeer.Games można znaleźć na oficjalnej stronieFacebooku oraz Twitterze.

REDDEER.GAMES SP. Z O.O.

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Po niespełna dwóch i pół roku spółka zadebiutowała wśród czołówki polskich producentów gier w rankingu miesięcznika „Forbes”:”TOP 50 producentów gier w Polsce 2022”, zajmując czterdzieste miejsce z wyceną 56 mln PLN.

We wrześniu 2022 r. studio otrzymało nagrodę Research and Development Awards 2022, przyznawaną przez Acquisition International Magazine w kategorii Best Fastest Growing GameDev Company (Central Europe). W listopadzie 2022, RedDeer.Games została wybrana przez Google for Startups, Dealroom.co,  Atomico VC/PE i Credo VC/PE jako jeden z TOP Gaming Startupów w Europie Środkowo-Wschodniej!

RDG jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. W planach spółki na rok 2023 jest rozszerzenie działalności wydawniczej na platformach PlayStation Store i App Store (Apple).

Spółka jest jednym z największych wydawców gier na Nintendo Switch. Gry naszego studia regularnie pojawiają się w TOP 10 sprzedaży w sklepie Nintendo Switch eShop we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno nowej sekcji do eShopu „Trending by Play Time”.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, studio tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2022 dostępny pod tym linkiem: VIDEO.

Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.