„Do Rzeczy” nr 11: Polska wybiega przed szereg. Poruszająca rozmowa z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim ...

„Do Rzeczy” nr 11: Polska wybiega przed szereg. Poruszająca rozmowa z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim ...

– Czy nasz rząd chce wejść w tę wojnę?– pyta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Samobójcza śmierć syna posłanki PO jest przez jej partię cynicznie wykorzystywana do politycznej kampanii, która ma na celu… Właśnie –  co właściwie?
zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “»Krew na rękach« – reaktywacja skryptu”.

– Czy Akademia Filmowa dziecinnieje? Oczywiście. Czy ulega modom? A jakże! Ale… czy kiedykolwiek było inaczej? Przedstawiajmy więc własne ranking pisze Piotr Gociek w artykule “Oscary  subiektywnie”.

– Nawet atak jądrowy nie złamie Ukraińców – podkreśla Ołeksij Arestowycz, były doradca szefa biura prezydenta Ukrainy w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– „Mała Polska” pomyślana była od początku jako podziemna, prasowa spółka akcyjna –
zauważa Władysław Tyrański w tekście “«Mała Polska»”.

– Wpływowa amerykańska dyplomatka reprezentuje frakcję, która ponad podziałami politycznymi skupia zwolenników amerykańskiej hegemonii poprzez zbrojne obalanie państw autorytarnych. Należy pamiętać, że skuteczni w zakresie neutralizacji wrogów nie są tak samo dobrzy w zaprowadzaniu trwałego ładu – pisze Wojciech Golonka w artykule “Victoria Nuland”.

– Unijne rozporządzenie metanowe nie tylko w sposób niekontrolowany doprowadzi do szybkiej likwidacji polskiego górnictwa węgla kamiennego, lecz także zagraża bezpieczeństwu energetycznemu kraju – ostrzega Tomasz Cukiernik w tekście “Metanowy kij na węgiel”.

W najnowszym numerze również Piotr Włoczyk o tym, czy i dlaczego FBI chciała tradycyjnych katolików w USA traktować jak Al-Kaidę.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 marca 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.