e-Wprost nr 13 (165): Groźne operacje w Turcji, Polska nie chce płacić za szczepionki i ranking najdroższych nieruchomości.

e-Wprost nr 13 (165): Groźne operacje w Turcji, Polska nie chce płacić za szczepionki i ranking najdroższych nieruchomości.

Ponadto w numerze: Nelli Rokita o celibacie, Jerzy Szrot o prezydencie w kampanii, co z ukraińską kontrofensywą, czy Hołownia ulegnie Tuskowi, dlaczego Wojownicy Maryi stracili lidera, MIG-i z Malborka ruszają na wojnę i wiele innych.

„Bałam się, że mnie tam zabiją”. Paulina Socha-Jakubowska zebrała dramatyczne opowieści kobiet, które cudem uszły z życiem w związku z komplikacjami po operacjach plastycznych przeprowadzonych w Stambule. 

„Operacje plastyczne to nie malowanie paznokci”. O ryzyku, które wiąże się z każdą taką operacją opowiada Paulinie Sosze-Jakubowskiej dr Marta Wilczyńska, specjalistka chirurgii plastycznej. 

Co jeszcze w nowym Wprost 

„Prezydent nie zrezygnuje z własnej agendy politycznej”. – Nie widzę uzasadnienia tego, by prezydent Duda wyszedł poza kampanię profrekwencyjną – mówi Elizie Olczyk Paweł Szrot, szef gabinetu politycznego prezydenta. 

„Pieniądze za nic”. Polska nie chce płacić za szczepionki, których dziś nie potrzebuje. Minister zdrowia Adam Niedzielski opowiada Katarzynie Pinkosz o procedurach zakupów realizowanych przez KE. 

„Chcieliby i boją się”. – U Hołowni są minorowe nastroje. Kolejne sondaże pokazują spadek poparcia dla Polski 2050. Obawiamy się, że Szymon może pęknąć i ulec Tuskowi – mówi nasz rozmówca z otoczenia szefa ludowców. Więcej w tekście Joanny Miziołek. 

„Szykują rewolucyjne zmiany”. W cieniu sejmowej kłótni o uchwałę ws. Jana Pawła II, przy nikłym zainteresowaniu mediów, dokonano zmiany, która może znacznie wpłynąć na funkcjonowanie społeczności lokalnych – pisze Dariusz Grzędziński. 

„Ksiądz jest tylko mężczyzną”. – W Kościele byłoby mniej zboczeńców, gdyby księża mogli się żenić. Ja bym ożeniła każdego księdza, bo u podłoża leżą kłopoty seksualne – mówi w wywiadzie Agnieszki Szczepańskiej Nelli Rokita. 

„Pierwszy, ale nie ostatni krok”. Ostrożne, udające co innego, ale jednak realne decyzje zapadły w sprawie ks. Dominika Chmielewskiego, lidera Wojowników Maryi. To ważny krok Kościoła w sprawie działalności tego kontrowersyjnego duchownego pisze Tomasz P. Terlikowski. 

„Pożegnajmy się z dziećmi”. – Nie mam złudzeń: jeżeli preferowanym modelem relacji są i będą przelotne związki oparte na przyjemności seksualnej, to dzieci się nie pojawią – mówi Krystynie Romanowskiej prof. Irena E. Kotowska, demografka. 

„Walczę o swoją godność”. – Kasjerka przesunęła mój wózek, bo stałam jej na drodze. To jakby złapała za fraki osobę pełnosprawną i na siłę przeciągnęła ją w inne miejsce – oburza się w rozmowie z Wiktorem Krajewskim Agnieszka Korczyńska. 

„Ranking 20 najdroższych nieruchomości w Polsce”. Kryzys? Jaki kryzys. W Polsce świetnie sprzedają się luksusowe dworki, wille i mieszkania. Ogłoszenia znikają po kilku dniach, bo nieruchomości premium to wciąż jedna z najlepszych lokat kapitału na trudne czasy – pisze Szymon Krawiec. 

„MiG-29 z Malborka ruszą na wojnę”. Andrzej Duda poinformował oficjalnie, że Polska przekaże Ukrainie przynajmniej część posiadanych przez Siły Powietrzne samolotów myśliwskich. Czy Polska dostanie coś w zamian? Tekst Łukasza Pacholskiego. 

„Dolina Krzemowa znów wynalazła autobus”. Po serii wpadek, żeby bronić swojej rzekomej profetycznej roli w świecie pełnym wyzwań, Dolina Krzemowa wytworzyła bełkotliwą, ale wpływową ideologiczną mieszankę – pisze Przemysław Bociąga. 

„Rosja kolonią gospodarczą Chin”. Moskwa oddaje Chinom swoje zasoby naturalne oraz szlaki handlowe przez Arktykę i Syberię. I przejdzie na chińską walutę w rozliczeniach międzynarodowych. Więcej w tekście Jakuba Mielnika. 

„Donald Trump zaczyna marsz po Biały Dom”. Znów chce być prezydentem USA. Ale zanim po raz drugi stawi czoła Demokratom, najpierw musi pokonać swoich partyjnych rywali. Jego szanse na wygraną szacuje Michał Banasiak. 

„Zbliża się wyczekiwana kontrofensywa”. Nie ustają dyskusje na temat zbliżającego się kontrataku Kijowa. Pewne jest na razie jedno – musi on nastąpić, bo sprzęt z Zachodu dociera, a żołnierze są zniecierpliwieni – raportuje z Ukrainy Karolina Baca-Pogorzelska. 

„Karłowaty potomek stalinizmu”. Władimir Putin lubi porównania do Józefa Stalina i chętnie pozuje na jego następcę. Są podobieństwa, ale także istotne różnice, które pokazują małość prezydenta Rosji. Różnice między „putinizmem” a stalinizmem punktuje Miłosz Szymański. 

„Z kijami na kokoty”. Burdelmama Szlimakowska z serialu „Polowanie na ćmy” nie jest postacią fikcyjną. W 1905 r. po pogromie domów rozpusty w Warszawie rozpisywały się na jej temat ówczesne gazety. Dziś pisze o niej Helena Kowalik. 

„Baśń o zbuntowanym księciu”. Książę Harry i jego żona Meghan Markle to dzisiaj najbardziej znana para świata. O tym, jak doszło do ich odcięcia się od rodziny królewskiej, opowiada Harry w swojej autobiografii, którą ocenia Leszek Bugajski. 

„Zwykle gram bardzo ekspresyjne postaci”. – Żonglowałem na ulicach, potem trafiłem na scenę i wylądowałem w teatrze. Powiedziałbym, że to wynik włóczęgostwa – wyznał w rozmowie z Bartoszem Czartoryskim Lars Mikkelsen, aktor, na temat młodości swojej i brata Madsa. 

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.