„Do Rzeczy” nr 15: Nagonka na Trumpa. Zmierzch amerykańskiego systemu politycznego

„Do Rzeczy” nr 15: Nagonka na Trumpa. Zmierzch amerykańskiego systemu politycznego

- W bardziej optymistycznej dla demokratów wersji zarzuty karne dla Trumpa nazywane są przez ekspertów „nowatorską teorią prawną”. Nie brak jednak opinii, że sprawa przeciw byłemu prezydentowi to „prawne voodoo” będące polityczną zemstąpisze Piotr Włoczyk w tekście “Dorwać  Trumpa”.

– Gospodarz bijącego rekordy popularności politycznego talk-show już dawno przestał być postacią wyłącznie medialną. Tucker Carlson to dziś jedna z najbardziej wpływowych postaci prawej strony sceny politycznej na całym świecie zauważa Jakub Wozinski w artykule “Władca prawicowych umysłów”.

 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

 

– Gdyby wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie obedrzeć z pięknego, pełnego może nawet nieudawanych emocji pustosłowia, zostałyby głównie niedopowiedzenia i znaki zapytania oraz żenująca próba zamiecenia pod dywan zbrodni wołyńskiej stwierdza Łukasz Warzecha w artykule “Przyjaźń na siłę”.

 

– Od czasu, gdy debiutowała w świecie filmu, minęło już 100 lat, ale jej fenomen nie przestaje zadziwiać. Jakim cudem Greta Gustafsson, pulchna cudzoziemka z podstawowym wykształceniem i z mizernym dorobkiem aktorskim, stała się królową Hollywood? – zastanawia się Wiesław Chełminiak w tekście “Wielka hipnotyzerka”.

– Szańce kultur nadal płoną – mówi prof. Bohdan Cywiński, badacz kultur politycznych krajów Europy Wschodniej, w rozmowie z Piotrem Semką.

– Ukraina przeszła do kontrofensywy na froncie religijnym. Eksmisja mnichów z ławry Peczerskiej to element walki z rosyjską agenturą wpływu. Uderzenie w Kościół zamiast w konkretnych kolaborantów budzi kontrowersje. Nie jest to jednak prześladowanie religii jako takiej – Kijów faworyzuje konkurencyjną ukraińską Cerkiew – zauważa Maciej Pieczyński w artykule “Wojna o ławrę”.


– Polska nie jest chłopcem do bicia dla brukselskich biurokratów – mówi Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, w rozmowie z Karolem Gacem.

W najnowszym numerze również rozmowa o burzliwych losach Sydonii von Bork, najsłynniejszej czarownicy
ze Szczecina.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 kwietnia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.