Jeszcze do 8 maja trwa Games from Poland – wydarzenie na platformie Steam pod patronatem RedDeer.Games

Jeszcze do 8 maja trwa Games from Poland – wydarzenie na platformie Steam pod patronatem RedDeer.Games

RedDeer.Games, spółka portfelowa PMPG Polskie Media S.A. i jeden z czołowych twórców i wydawców gier indie na konsole Nintendo Switch, patronuje festiwalowi polskich gier na platformie Steam. Festiwal zrzeszający polskich twórców gier odbywa się w dniach od 1 do 8 maja.

Bardzo się cieszę, że udało nam się skoordynować nasz pierwszy festiwal gier i zrzeszyć tak liczną grupę deweloperów z polskiego gamedevu – mówi Marta Raczyńska-Wasiak, Dyrektorka działu Marketingu w RedDeer.Games. – Mam nadzieję, że przyszłe edycje Games from Poland pozwolą na jeszcze szerszą promocję cudownych, polskich tytułów na świecie – dodaje.

W wydarzeniu Games of Poland, gracze mają okazję zapoznać się z ponad 100 tytułami polskich twórców gier. Oprócz wielu nieodkrytych skarbów, na liście znajduje się wiele ciekawych tytułów, docenionych przez graczy na całym świecie.

Jednym z nich jest niewątpliwie cieszący się wyjątkową popularnością i wyróżniający nietypowym gameplayem –  Lumencraft, studia 2Dynamic Games. Jest on unikalną kombinacją gry top-down, strzelanki oraz rogue-like’a z elementami tower defense. Niełatwym zadaniem graczy jest po prostu… uratowanie ludzkości w postapokaliptycznym świecie.

RedDeer.Games zaprezentuje swoją wielokrotnie nagradzaną arkadową grę akcji – Cyber Protocol. W tej klimatycznej, cyberpunkowej produkcji gracze wcielą się w rolę hakera, który wykorzystując szybki refleks i logiczne myślenie, będzie musiał pokonać ponad 100 wyjątkowo trudnych,  systemów bezpieczeństwa.

Na liście znajdują się również pozycje od Jutsu Games, czyli symulacja 911 Operator oraz najnowsza odsłona  serii – 112 Operator. W obu produkcjach gracze podejmują wymagającą rolę operatorów linii alarmowych, gdzie starają się jak najskuteczniej zarządzać zgłoszeniami i rozsyłaniem do nich, jednostek ratunkowych.

Z ciekawszych propozycji czekających na graczy, są również piękne adaptacje znanych na całym świecie gier planszowych – Na skrzydłach i Quilts and Cats of Calico, od studia Monster Couch.

Wśród firm, które zdecydowały się na udział w Games from Poland, znalazły się także m.in.: THE PARASIGHT, Polyslash, Eremite Games, DeGenerals, Varsav Game Studios czy Star Drifters.

Strona wydarzenia jest podzielona na sekcje: Popularne tytuły, Gry w promocji, Darmowe Dema, gry z możliwością użycia Steam Deck, oraz nadchodzące polskie tytuły w sekcji Coming Soon. 5 porządkujących sekcji pomoże graczom łatwiej odnaleźć atrakcyjne dla nich gry.

Nadrzędną misją RedDeer.Games w patronacie festiwalu Games from Poland, jest stworzenie przyjaznego miejsca dla twórców, gdzie ich gry będą miały jednakową dostrzegalność, bez względu na wielkość i budżet.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń i premier RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, Facebooku oraz Twitterze.

 

O REDDEER.GAMES

RedDeer.Games (RDG), spółka portfelowa PMPG Polskie Media S.A., jest producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzona w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach zespół RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na licencjach takich jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.