„Do Rzeczy” nr 20: Kto za to zapłaci? COVID-19: szef Pfizera kpi z polskiego ministra zdrowia

„Do Rzeczy” nr 20: Kto za to zapłaci? COVID-19: szef Pfizera kpi z polskiego ministra zdrowia

- Przestaliśmy leczyć ludzi, przez co masowo umierali. Wprowadzaliśmy niepotrzebne obostrzenia, zniszczyliśmy gospodarkę, kupiliśmy zbędne i nieprzebadane szczepionki. Tak wygląda Polska po pandemiipisze Jerzy Karwelis w tekście “Polski bilans COVID-19”.

- Lekarze, którzy w czasie pandemii mieli odwagę cywilną, żeby zakwestionować narrację suflowaną przez polityków, media i mainstream lekarski, powinni dostać medale, a nie być ciągani przed sądy dyscyplinarne mówi Anna Maria Siarkowska, parlamentarzystka Suwerennej Polski, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Pogrążamy się w bagnie i bez rozwiązań radykalnych może być tylko gorzej. Co będzie z Polską, kiedy zbuntowani „peosędziowie” zdelegalizują wynik wyborów i zostanie to podchwycone przez mocarstwa unijne i Brukselę? pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Sprawiedliwość w bagnie”.

– Autorzy „Encyklopedii Antykultury” postawili sobie szalenie ambitne zadanie. Po pierwsze, uznali, że trzeba i można pokazać wspólny mianownik stojący za wieloma zjawiskami i zmianami kulturowymi, które z niepokojem współcześnie obserwujemy. Po drugie – niejako kwestionując istniejące i rozwijane podejścia akademickie – podjęli próbę nowego odczytania ideologii neomarksistowskiej stwierdza Tomasz Rowiński w artykule “Encyklopedia antykultury czy antykatechizm?”.

– Finowie za niepodległość oddali 10 proc. terytorium kraju. Ukrainy taki scenariusz nie zadowala. Czy to słuszna postawa? – rozważa Mariusz Dzierżawski w tekście “Kto wygra wojnę na Ukrainie?”.

– Sprawa nowej „religii” transgenderyzmu będzie istotna w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA
zauważa Olivier Bault w artykule “Trans-Ameryka”.

– Jan Śpiewak ogłosił nową krucjatę – przeciw reklamowaniu alkoholu. Jednak zakazywanie i cenzurowanie wszystkiego przez władzę, która chce myśleć za obywateli, doprowadzi nas do fatalnych rozstrzygnięć – przekonuje Łukasz Warzecha w tekście “Zabronić i zakazać!”.

W najnowszym numerze również Joanna Bojańczyk o luksusowym zapachu miliardów Bernarda ARNAULTA – najbogatszego człowieka świata.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 maja 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.