„Do Rzeczy” nr 21: Zbigniew Ziobro w specjalnej rozmowie z „Do Rzeczy”: Premier we wszystkich decyzjach unijnych się pomylił

„Do Rzeczy” nr 21: Zbigniew Ziobro w specjalnej rozmowie z „Do Rzeczy”: Premier we wszystkich decyzjach unijnych się pomylił

Ostrzegałem premiera i kolegów z PiS, że tzw. warunkowość, KPO i pakiet Fit for 55 są elementem niemieckiego projektu budowy państwa europejskiego. Nie było przypadku, że pomysły te zgłosili Niemcy, gdy objęli prezydencję w UE. Uzależniają one Polskę od szantażu Brukseli, pozwalają wpływać na sytuację w kraju i praktycznie decydować, kto ma u nas rządzić. Przecież niemiecka przewodnicząca KE już rok temu wyraziła życzenie, aby Donald Tusk był premierem, gdy następnym razem spotkają się w Warszawiemówi minister sprawiedliwości i prezes partii Suwerenna Polska Zbigniew Ziobro w rozmowie z Karolem Gacem.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Rząd może sobie pluć w brodę, że nie utrzymał w mocy aż do dziś wprowadzonego podczas pandemii zakazu wstępu do lasu. Wtedy nikt nie natrafiłby w lesie pod Bydgoszczą na szczątki rosyjskiej rakiety, która upadła tam w grudniu ubiegłego roku, i PiS nie miałby na pół roku przed wyborami bodaj najcięższego wizerunkowego kryzysu w tej kadencji pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “W kogo  trafi rakieta”.

– Latem 1588 r. flota króla Hiszpanii zmierzała w stronę angielskiego wybrzeża z mocnym zamiarem przywrócenia tam katolicyzmu. Wyspiarzy uratowały przed klęską prądy morskie, silny wiatr i determinacja obrońców. Jednak to było dawno. Obecna inwazja hiszpańskiej sztuki na Londyn kończy się powodzeniem stwierdza Wiesław Chełminiak w artykule “Hiszpański  świat”.

– Rewolucja nigdy nie żartuje: doszczętna przemiana społeczeństwa na genderową modłę postępuje swoim tempem, zataczając coraz szersze koła, dotykając tym razem ostoi społecznego konserwatyzmu i tradycji, którą naturalnie była amerykańska armia – zauważa Wojciech Golonka w tekście “Tęczowa US Army”.

– Chociaż Erdoğan nie zdołał uzyskać kolejnej reelekcji w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Turcji, to prawdopodobieństwo jego przegranej w drugiej turze jest minimalne. Oznacza to, że Turcja kontynuować będzie swoją awanturniczą politykę zagraniczną i pogłębiać współpracę z Rosją. Negatywnie wpłynie to na spójność NATO, w tym na rozszerzenie o Szwecję. Pytanie, jaki plan B mają Amerykanie – rozważa Witold Repetowicz w tekście “Zły scenariusz dla Zachodu”.

– Polskie firmy wkrótce obejmie nowy unijny „standard”. Zapłacą ogromne pieniądze. Kto je zarobi? – zastanawia się Łukasz Warzecha w artykule “Zniszczyć  firmy”.

W najnowszym numerze również Zuzanna Dąbrowska pisze o świeckiej komunii, czyli zapełnianiu religijnej pustki.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 22 maja 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.