e-Wprost nr 23 (175): Ukryty narcyzm, Morawiecki ostro o Tusku i ranking największych eksporterów

e-Wprost nr 23 (175): Ukryty narcyzm, Morawiecki ostro o Tusku i ranking największych eksporterów

Kto stanie przed komisją, lista przestróg od Witolda Waszczykowskiego, tajemnica sukcesu Roberta Karasia, schronisko Wojtyszki pod ostrzałem, Małgorzata Foremniak o wspólnym Matrixie a także: jak Behemoth walczy o nową Polskę, dlaczego Monika Richardson się nie podda i wiele innych tematów.

„Toksyczny narcyz”. – Niewłaściwa terapia może wzmacniać sprawcę przemocy i odbierać siłę ofierze narcyza – ostrzega w wywiadzie Krystyny Romanowskiej Magdalena Socha, twórczyni poświęconego zjawisku narcyzmu kanału na YouTube. 

„Jak rośnie narcyz”. Czy można go leczyć? Jest to niezwykle trudne a nawet niemożliwe. Osoby narcystyczne są zadowolone z siebie, ich świat jest „zero-jedynkowy”, mają poczucie, że albo będą dominować, albo będą zdominowane – pisze Zbigniew Lew-Starowicz. 

Co jeszcze w nowym e-wydaniu „Wprost”

„Tusk to spłukany pokerzysta”. – W ogóle nie boję się pojedynków, a już w szczególności nie bałbym się pojedynku z Donaldem Tuskiem, który jest dla mnie uosobieniem niemocy, partactwa i dyletanctwa – mówi ostro Mateusz Morawiecki w wywiadzie Joanny Miziołek i Szymona Krawca. 

„Polityk z otoczenia prezesa PiS zdradza plany”. – Poznaliśmy wstępny plan PiS-u w sprawie komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Wg. naszego informatora przed komisję będą wezwani ludzie Tuska, ale nie on sam – pisze Joanna Miziołek. 

„Są sprawy wymagające wyjaśnienia”. Podczas rozmów o tarczy antyrakietowej oskarżano mnie, że służę amerykańskim interesom. Tego się nie da pogodzić z prorosyjskością – tłumaczy Elizie Olczyk Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 

„Kłopoty w »raju« dla zwierząt”. Cała Polska usłyszała, że mordownia bezdomnych psów w Wojtyszkach ma się zmienić w „raj dla zwierząt”. Gdy entuzjazm opadł, pojawiły się wątpliwości, nad którymi pochylają się w swoim reportażu Marzena Tarkowska i Piotr Barejka. 

„Kryzys nie daje ci wyboru”. – Gdy Jagna miała rok, poczułam, że mnie nie ma. Zniknęłam – mówi w wywiadzie Marty Byczkowskiej-Nowak Małgorzata Hursztyn, mama trzynastoletniej Jagienki chorującej na wrodzoną łamliwość kości. 

„Wpadli przez głupotę”. Wymyślili porwanie, aby rodzina wpłaciła 6,5 miliona złotych okupu w wirtualnych bitcoinach. Nie udało się, bo rzekomo uprowadzony przeszedł na jasną stronę mocy. Kolejny nieudany przekręt opisuje Helena Kowalik. 

„Jestem otwarta na miłość”. – Gdy się rozstaliśmy, zaczęliśmy dostawać bardzo dużo wiadomości od internautów, którzy pisali, że jest im bardzo przykro; niektórzy, że płaczą – mówi w wywiadzie Pauliny Sochy-Jakubowskiej Monika Richardson. 

„Polscy ambasadorzy, czyli ranking największych eksporterów”. Polski eksport znów pobił rekord, a nasz ranking pokazał, że na eksporcie najlepiej znają się nie państwowe koncerny, tylko prywatni przedsiębiorcy – podliczył Szymon Krawiec. 

„Erdogan będzie zwlekał”. Wyborcze zwycięstwo Erdogana nie oznacza rychłego przyjęcia Szwecji do NATO. Prezydent Turcji będzie chciał pokazać, jak wiele zależy od jego woli – tłumaczy Jakub Mielnik. 

„Pieniądze nie śmierdzą”. Dwaj piłkarze nagrali pozdrowienia dla kibiców z Rosji. Opinia publiczna pyta, ile dziś znaczą rosyjskie pieniądze w europejskim sporcie. I dlaczego nie udało się ich wyrugować. Więcej w tekście Michała Banasiaka. 

„Ciężar odpowiedzialności prezydenta Zełenskiego”. Proces przygotowania armii ukraińskiej w nowych strukturach organizacyjnych dobiega końca. Dzięki dostawom sprzętu armia pozyskała nowe zdolności – pisze gen. Waldemar Skrzypczak. 

„Osiągnąć więcej niż inni”. – To Robert Karaś, a nie piłkarze powinien być przykładem dla młodych ludzi, jak można wytrenować hart ducha – mówi Krystynie Romanowskiej psycholog dr Tomasz Witkowski. 

„Polacy palą coraz więcej”. – Wciąż są jeszcze szanse, by Polska do 2050 roku stała się krajem wolnym od dymu tytoniowego – apeluje w wywiadzie Katarzyny Pinkosz prof. Piotr Jankowski. Ale sprzedaż papierosów w Polsce rośnie. 

„Nie robię nic na siłę”. – Kiedyś w pracy zasłabłam. Pojechałam na kroplówkę do lekarza, a potem na drugi koniec Polski na dwa wieczorne przedstawienia – zwierza się Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Małgorzata Foremniak. 

„Wyścig ze śmiercią”. Włóczył się z hippisami, o szaleństwie świata i grozie pisał jak literacki punk. Został idolem młodych pisarzy. Roberto Bolaño urodził się 70 lat temu, a w połowie lipca minie 20 lat od jego śmierci. Jego najlepsze książki poleca Leszek Bugajski. 

„Metal stał się głosem politycznym”. W jakiś sposób rozumiem przeciwników festiwalu Mystic. Behemoth, Ghost i inne malowane diabły godzą w świat wartości chrześcijańskich, bardzo im bliski. Okazało się, że metal jest czymś więcej niż muzyką – pisze Łukasz Orbitowski. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.