„Do Rzeczy” nr 23: Jak silną armię ma Polska

„Do Rzeczy” nr 23: Jak silną armię ma Polska

– Zwiększenie stanu liczebnego polskiej armii jest bezwzględnie potrzebne, ale osiągnięcie tego celu może być nie lada wyzwaniem z przyczyn demograficznych i finansowych – stwierdza Jakub Wozinski w tekście “Korea Południowa  Europy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Nikt nigdy nie odwołał nieformalnej „doktryny Kaczyńskiego”, głoszącej, że na prawo od PiS nie powinno być nic poza ścianą. Rzekome „lex Tusk” to tak naprawdę „lex Konfederacja” pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Państwowa komisja do spraw wygrania wyborów”.

– Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford, Sylvester Stallone – w świecie kultu młodych symbolami męskości nadal pozostają sędziwi gwiazdorzy kina akcji zauważa Piotr Gociek w artykule “Ostatni bohaterowie”.

– To kosztujące fortunę kampanie reklamowe British Petroleum przyczyniły się do wprowadzenia teorii wszechobecnego „śladu węglowego” – twierdzi Dariusz Wieromiejczyk w tekście “Gdzie prowadzi ślad węglowy?”.

– Sporą wystawę na temat wojny domowej w Irlandii Północnej z lat 1968–1998 zorganizowano w Muzeum Ulsteru. Jednak zanim zajrzy się na wystawę o „The Troubles”, najlepszym muzeum pamiątek po dawnym konflikcie jest samo miasto Belfast – relacjonuje Piotr Semka w artykule “Ćwierć wieku (prawie) bez zabijania”.

W najnowszym numerze również „Rozgrzani sędziowie” kontra prawicowi dziennikarze.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 czerwca 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.