Marcin Makowski wraca do dziennikarstwa i dołącza do redakcji „Wprost”

Marcin Makowski wraca do dziennikarstwa i dołącza do redakcji „Wprost”

Wraz z początkiem lipca 2023 r. do redakcji tygodnika „Wprost” dołączył Marcin Makowski, były dziennikarz i publicysta m.in. Onetu, Wirtualnej Polski oraz Interii. Marcin Makowski, w redakcji tygodnika „Wprost”, wzmocni dział polityczno-społeczny oraz „Wprost Premium”.

We „Wprost” Marcin Makowski zajmie się tematami związanymi z polityką krajową i międzynarodową, społeczeństwem i nauką, w tym przeprowadzaniem cyklicznych wywiadów z czołowymi postaciami polskiego i międzynarodowego życia politycznego, społecznego i naukowego. Wprowadzenie do polskiej debaty publicznej szerokiej perspektywy i globalnego kontekstu jest szczególną misją wydawcy i Marcina Makowskiego. W dalszych planach jest również wpływ na rozwój nowych projektów wydawniczych związanych z marką „Wprost”.

- Cieszymy się, że Marcin dołącza do nas. Będzie z pewnością silnym wzmocnieniem naszego zespołu dziennikarskiego, a jego bogate i różnorodne doświadczenie będzie wsparciem przy realizacji planów rozwoju  „Wprost” – mówi Robert Pstrokoński, Dyrektor Zarządzający w PMPG Polskie Media S.A.

Marcin Makowski był wcześniej dyrektorem serwisów informacyjnych Interii, gdzie prowadził „Rozmowy Makowskiego”. Przez blisko dekadę, pracował w Wirtualnej Polsce oraz w Onecie. Prowadził autorskie programy w krakowskim oddziale Polskiego Radia. Publikował również w tygodniku „Do Rzeczy” (Grupa PMPG Polskie Media S.A., wydawca m.in. „Wprost”), „Rzeczpospolitej”, „Klubie Jagiellońskim”, „Polityce”, "Notes from Poland" i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Tygodniku Powszechnym” oraz na portalu Deon. W listopadzie 2022 roku ogłosił zakończenie kariery dziennikarskiej i objął stanowisko Media Managera w polskim oddziale amerykańskiej agencji technologicznej Vention.

- Zdecydowałem się na powrót do dziennikarstwa, bo wywiady i publicystyka to przestrzeń, w której czuję się najlepiej. Historia w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie przyspieszyła, chcę ją uczciwie opisywać od strony społecznej, technologicznej i politycznej. „Wprost” daje mi do tego przestrzeń. Cieszę się, że dołączam do zespołu tak zdolnych autorów i autorek – mówi Makowski.

 

O Macinie Makowskim:

Marcin Makowski jest absolwentem historii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. W 2020 i 2022 roku był stypendystą programu Edwarda R. Murrow’a w ramach International Visitor Leadership Program, realizowanego przez amerykański Departament Stanu. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień dziennikarskich, autor dwóch książek.

 

O Wprost

Jeden z najstarszych tygodników opinii, wydawany od 1982 r. Pierwszym redaktorem naczelnym był Marek Król (1989–2006), następnie funkcję tę pełnili kolejno Piotr Gabryel, Stanisław Janecki, a po zakupie tytułu przez Grupę PMPG Polskie Media S.A.; Katarzyna Kozłowska, Tomasz Lis, Michał Kobosko, Sylwester Latkowski, Tomasz Wróblewski, a po nim Jacek Pochłopień. Od 2022 roku redaktorami zarządzającymi „Wprost” są Natalia Rzewińska i Szymon Krawiec, wieloletni dziennikarze związani z redakcją on-line i tygodnikiem. Pod patronatem „Wprost” powstają m.in. cykliczne i prestiżowe rankingi, takie jak „Lista 100 najbogatszych Polaków” czy „Lista 50 najbardziej wpływowych Polaków”. W marcu 2020 roku tygodnik rozpoczął z sukcesem udaną transformację do wydań cyfrowych, ukazując się dalej w cyklu tygodniowym. Tytuł od lat utrzymuje się czołówce najczęściej cytowanych tygodników.

 

Credo Wprost:

„(...) Nie chcemy gubić spraw ważnych i nam bliskich w powodzi słów, tym bardziej, że wiele słów pięknych i słusznych uległo dewaluacji. Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Naszą postawę, nasze dążenia i ambicje, będzie dokumentował każdy kolejny numer pisma. Jedno możemy obiecać naszym Czytelnikom; może to nam się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać wprost”

[redakcja „Wprost”, 5 grudnia 1982 r.]

 

Linki:

www: www.wprost.pl  | www.pmpg.pl

FB: https://www.facebook.com/tygodnikwprost  |  https://www.facebook.com/PMPG.SA

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/point-group/

Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.