„Do Rzeczy” nr 36: Sorosowie w polskich mediach.Teraz przejmują kontrolę nad „Rzeczpospolitą”

„Do Rzeczy” nr 36: Sorosowie w polskich mediach.Teraz przejmują kontrolę nad „Rzeczpospolitą”

Tuż przed wyborami jeden z najważniejszych dzienników w Polsce przejął fundusz będący własnością George’a Sorosa. Pieniądze tego miliardera pojawiają się wszędzie tam, gdzie coś jest niszczone: prawo, porządek publiczny czy wartości, na których opierają się cywilizacja i kultura stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w tekście w służbie Chaosu”.

– Po ośmiu latach deklarowania przez prawicę „repolonizacji mediów” jeden z najważniejszych dzienników nad Wisłą przeszedł w obce ręce. Czyje? informuje Wojciech Golonka w artykule “Kto naprawdę kupił “»Rzeczpospolitą«”.

– George Soros przekazał władzę na rzecz syna Alexandra Sorosa. Nie oznacza to jednak, że miliarder nie będzie chciał wpływać na losy świata. Węgierski dziennik „Magyar Nemzet” przestrzega Polskę, że sieć Sorosa chce wpłynąć na wybory w Polsce. Czy rzeczywiście? – rozważa Piotr Motyka w tekście “Sieć Sorosa idzie na bitwę o Warszawę?”

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– PiS, w którym nie ma nadmiernego optymizmu, ale i nie ma paniki. PO, którą Tusk wziął w żelazny uścisk i narzuca nawet Giertycha na listach. Znikająca Trzecia Droga. Lewica, która nie umie zyskać, i Konfederacja, która nie umie nie tracić. Co z tego wyniknie przy urnach wyborczych? prognozuje Piotr Semka w artykule “Ostatnia prosta wymęczonych wojowników”.

– Zaczął Leszek Wosiewicz, skończył Krzysztof Łukaszewicz, produkcja trwała pięć lat. Otrzymaliśmy film pęknięty, ale wciąż jego zalety przeważają nad wadami – ocenia Piotr Gociek w tekście “Pilecki. Historia prawdziwa”.

– Sejmowa komisja, która ma tropić rosyjskie wpływy w Polsce, jest najlepszym prezentem dla Rosjan. Im zawsze zależało, by siać u nas zamęt i napięcia – stwierdza Łukasz Warzecha w tekście “Tropiciele ze scenariuszem”.

– Kardynał Stefan Wyszyński w ciągu 33 lat kierowania Kościołem w Polsce miał swój udział w ponad 140 nominacjach biskupich – pisze Rafał Łatka w artykule “Sprawny przywódca”.

– Ukraińcy zatapiają okręty, dziesiątkują piechotę morską, zadziwiają świat supernowoczesnymi dronami morskimi, kąsają Krym i most nad Cieśniną Kerczeńską. Skutecznie uniemożliwiają podbój Ukrainy od strony Morza Czarnego. Flota Czarnomorska ponosi kolejne straty, również wizerunkowe. Wciąż jednak skutecznie blokuje Odessę i ostrzeliwuje rakietami całą Ukrainę  zauważa Maciej Pieczyński w tekście “»Morski dzieciak« kontra Flota Czarnomorska”.

– Na papierze zadłużenie Polski w relacji do PKB jest najniższe od niemal dwóch dekad i wynosi zaledwie 48,1 proc. PKB, lecz wynik ten mocno zafałszowuje faktyczny stan rzeczy – ostrzega Jakub Wozinski w artykule “Nie tak niskie zadłużenie”.

W najnowszym numerze również Wojciech Cejrowski o nękaniu Trumpa – kandydata na prezydenta USA.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 4 września 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.