Prof. Aleksandra Przegalińska dołącza do grona felietonistów „Wprost”

Prof. Aleksandra Przegalińska dołącza do grona felietonistów „Wprost”

 

Na łamach „Wprost” zadebiutowała prof. Aleksandra Przegalińska. Tematami jej felietonów będzie to, jak nowe technologie wpływają na naszą pracę, relacje, a nawet tożsamość. – Będziemy krytycznie analizować trendy, demaskować mity i poszukiwać odpowiedzi, które pomogą nam zrozumieć, w jakim kierunku zmierza nasza cyfrowa przyszłość – zapowiada profesor Aleksandra Przegalińska. Pierwszy felieton ukazał się 4 października 2023 r.

Aleksandra Przegalińska jest profesorką Akademii Leona Koźmińskiego, doktorką habilitowaną w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 roku prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Jest absolwentką The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie.

Prof. Aleksandra Przegalińska interesuje się szczególnie rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi. Pierwszy felieton profesor Przegalińskiej, można przeczytać TUTAJ.

 

Kim są felietoniści „Wprost”

Prof. Przegalińska dołącza do grona wielu felietonistów współpracujących na stałe dla Wprost. Wśród nich są m.in.: gen. Waldemar Skrzypczak piszący o wojskowości, prof. Zbigniew Lew-Starowicz piszący o psychologii, Tomasz Terlikowski o Kościele, Łukasz Orbitowski o kulturze. Ich felietony ukazują się w dziale Premium Wprost.pl oraz w cotygodniowym e-wydaniu „Wprost” dostępnym dla subskrybentów.

 

Publicyści magazynu weekendowego „Wprost”

„Wprost” współpracuje również z wieloma innymi autorami, którzy tworzą treści do magazynu weekendowego „Wprost” pod redakcją Pauliny Sochy-Jakubowskiej, wieloletniej dziennikarki tytułu.

Do magazynu weekendowego pisze m.in. Krystyna Romanowska, dziennikarka, współautorka bestsellerowego cyklu rozmów z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, interesuje ją psychologia społeczna, seksualność, kwestie równouprawnienia i emancypacji. Wśród autorów jest również Wiktor Krajewski, dziennikarz, autor bestsellerowych książek biograficznych i reportaży. Od kilkunastu lat przeprowadza wywiady z ludźmi świata show-biznesu oraz kultury.

Do Magazynu regularnie pisze również Katarzyna Burzyńska-Sychowicz. To znana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w 2004 r. jako prezenterka muzycznej stacji MTV Polska. Rok później trafiła do Radiostacji, gdzie prowadziła audycję „gadu gadu”. Do 2017 r. związana z Telewizją Polską, gdzie prowadziła program „Hit generator” oraz „Dzień dobry, Polsko”, pracowała w „Pytaniu na śniadanie”, przeprowadzała wywiady z gwiazdami, była reporterką live’ującą oraz autorką felietonów. Pisała do „Playboya”, „Party”, portalu babybyann.com i magazynu „O matko!”.

Kolejnym z autorów jest również Przemysław Bociąga, wcześniej związany z wydawnictwem Bauer czy Wirtualną Polską. Dzisiaj oprócz "Wprost", stale współpracuje z magazynem kulturalno-kulinarnym „Kukbuk”. W 2019 roku wydał książkę „Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” (wyd. Agora).

 

„Wprost” najczęściej cytowany

Przez ostatnie trzy miesiące z rzędu „Wprost” był najczęściej cytowanym medium w kategorii tygodników w Polsce. – W sierpniowym rankingu tygodników i dwutygodników Instytutu Monitoringu Mediów pierwsze miejsce zajął „Wprost” z liczbą 341 wzmianek. W sierpniu najczęściej cytowanym materiałem redakcji była rozmowa z siatkarką Magdaleną Stysiak.

W lipcu „Wprost” zajął również pierwsze miejsce na podium. Na publikacje „Wprost” powoływano się 414 razy. Według IMM, najczęściej cytowaną publikacją był wywiad Joanny Miziołek z Michałem Kuczmierowskim.

W czerwcowym rankingu „Wprost” uplasował się na pierwszym miejscu z 481 wzmiankami w innych mediach. Najczęściej cytowanym materiałem „Wprost”, wg Instytutu Monitoringu mediów, był wywiad Joanny Miziołek i Szymona Krawca z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

O Wprost

Istniejący od 1982 roku tygodnik „Wprost” w 2020 roku z sukcesem dokonał transformacji do e-wydań, ukazujących się w każdą niedzielę. Z kolei dzięki Wprost Premium subskrybenci portalu Wprost.pl dostają dostęp do dużych form dziennikarskich: wywiadów, reportaży, analiz, magazynu weekendowego oraz rankingów – takich jak m.in. Lista 100 Najbogatszych Polaków, Lista 200 Największych Polskich Firm, Lista 50 Najbardziej Wpływowych Polaków, itd. To jedyne tego typu rankingi w polskich mediach.

Serwis Wprost.pl co miesiąc odwiedza kilkanaście milionów użytkowników. Jednocześnie, cyklicznie ukazuje się cyfrowe e-wydanie tygodnika „Wprost”. Tytuł pozostaje od lat jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju. Oprócz samych tekstów, „Wprost” daje również dostęp do własnych programów wideo i podcastów. Wśród nich są: „Niedyskrecje parlamentarne”, „Mówiąc Wprost”, „Wprost przeciwnie”, „Wprost o kulturze” czy „Wprost z Ukrainy”, poruszające tematy polityczne, społeczne, kulturalne i zagraniczne.

 Pod marką Wprost rozwijane są serwisy o różnorodnej tematyce, jak Biznes, Zdrowie, Sport, Auto, Historia, Dom czy Rozrywka.

 

O PMPG Polskie Media S.A.

Spółka holdingowa notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW: PGM). Działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Spółka aktywnie inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

www:                           www.pmpg.pl

FB:                                https://www.facebook.com/PMPG.SA

LinkedIn:                     https://www.linkedin.com/company/point-group/

Twitter:                        https://twitter.com/PMPG_PL

Notowania GPW:         https://pl.investing.com/equities/point-group