„Do Rzeczy” nr 43: Przegrany. Przyczyny porażki PiS analizują: Semka, Ziemkiewicz, Jurek, Warzecha

„Do Rzeczy” nr 43: Przegrany. Przyczyny porażki PiS analizują: Semka, Ziemkiewicz, Jurek, Warzecha

- Po ośmiu latach u władzy czas na zerwanie z samozadowoleniem. Jeśli PiS chce w dobrej formie przetrwać dekoniunkturę, to musi się na nowo wymyślićpisze Piotr Semka w tekście “Jak nauczyć się pływać w lodowatej wodzie”.

-  Odpowiedź na oba pytania – dlaczego „normalsi” chcieli zmiany mimo rekordowego poziomu zadowolenia Polaków z sytuacji materialnej, sukcesów gospodarczych rządu i różnorakich zagrożeń dla Polski oraz dlaczego odwrócili się od Konfederacji na rzecz Trzeciej Drogi – można ująć jednym słowem: przesadazauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Piątka, której zabrakło”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przeciwnicy demokracji założyli maski zatroskanych o tę demokrację państwowców i bez cienia zażenowania zaczęli postulować rozwiązania skrajnie antydemokratyczne. Przekonują, że chcą uzdrowić Polskę, choć tak naprawdę chcą odebrać decyzyjność tym, których poglądów nie tolerująostrzega Zuzanna Dąbrowska w tekście “Antydemokraci w przebraniu”.

– „Chłopi”, „Znachor”, „Dewajtis” – literackie przeboje sprzed stulecia okazują się lepszym materiałem na scenariusze filmów i seriali od pojękiwań autorów współczesnych stwierdza Piotr Gociek w artykule “Klasyka
od nowa”.

– Czy ma znaczenie, w jaki sposób medyk uśmierci pacjenta? – pyta Krystian Kratiuk w tekście “Eutanazja. Strzykawką czy poduszką?”.

– Nowa Turcja narodziła się oficjalnie 29 października 1923 r. Dwaj prezydenci spinają stulecie republiki jak klamra. Atatürk republikę stworzył. Erdoğan zadbał o to, by jego dzieło zmienić i osłabić – zauważa Teresa Stylińska w artykule “Od Atatürka do Erdoğana”.

W najnowszym numerze również rozmowa z Ołeksijem Arestowyczem. - Zełenski uwierzył, że rządzi światem – mówi były doradca prezydenta Ukrainy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 23 października 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.