„Do Rzeczy” nr 44: ZemstaOpozycja chce się odegrać, a PiS zastawił na siebie pułapki

„Do Rzeczy” nr 44: ZemstaOpozycja chce się odegrać, a PiS zastawił na siebie pułapki

Przyszedł czas na praktyczne wypróbowanie testu Warzechy. Ta próba może być dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo bolesnapisze Łukasz Warzecha w tekście “Sprawdzian z nieudolności”.

Wygłodniała i sfrustrowana ośmioma latami w opozycji polityczno-sędziowsko-medialna grupa planuje „czyszczenie” państwa. Padają zapowiedzi „odszczurzania”, stawiania przed Trybunałem Stanu oraz wsadzania
do więzień. Przekonuje się Polaków, że kraj jest na skraju zapaści, więc ekstraordynaryjne środki są koniecznie

ostrzega Zuzanna Dąbrowska w artykule “Wielkie czystki po PiS”.

- Pojednanie wymaga jakiegoś wzajemnego szacunku, a nie ochoczych zapowiedzi, że komuś wypierze się mózg zauważa Piotr Semka w tekście “Pojednanie przez reedukację”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Nie uważam za wykluczone, że Donald Tusk podejmie desperacką próbę doprowadzenia do wcześniejszych wyborów i „zgubienia” w nich kłopotliwych koalicjantów pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Rząd na pół kadencji”.

– „Czas krwawego księżyca” to opowieść o chciwości bez granic. Martin Scorsese raz jeszcze mówi Ameryce: oto jak okrwawione są ręce, które cię zbudowały stwierdza Piotr Gociek w artykule “Nienasycenie”.

– Pierwsze dni listopada jak w soczewce obrazują różnice kulturowe między Polakami a innymi narodami – zauważa Krystian Kratiuk w tekście “Blask listopadowych ciemności”.

– Był szeregowym działaczem opozycji demokratycznej w PRL. Z bezpieką współpracował od sierpnia 1978 do sierpnia 1984 r. Donosił na kolegów z opozycji oraz m.in. na księdza Jerzego Popiełuszkę. Brał za to pieniądze
pisze Piotr Litka w tekście “Donosił na księdza Jerzego”.

Media europejskie ciepło przyjęły perspektywę powrotu Donalda Tuska do władzy w Polsce – stwierdza Olivier Bault w artykule “Europejskie zadowolenie”.

W najnowszym numerze również: “Rząd PiS i PSL to political fiction” – mówi w wywiadzie poseł Władysław T. Bartoszewski.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 października 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.