„Do Rzeczy” nr 45: Śledztwo „Do Rzeczy” Kto czyha na niepodległość Polski. Berlin próbuje przejąć pełnię władzy w Unii Europejskiej

„Do Rzeczy” nr 45: Śledztwo „Do Rzeczy” Kto czyha na niepodległość Polski. Berlin próbuje przejąć pełnię władzy w Unii Europejskiej

Federalizacja UE przyspiesza. Każdy rząd, który chciałby pomóc w zmianie unijnych traktatów, musi najpierw zapytać o zgodę naród w referendum. Bo nie do takiej Unii Polacy zgodzili się wejśćpisze Rafał A. Ziemkiewicz
w tekście “«Skok» na Europę. Ostatni dzwonek”.

– Historia traktatu konstytucyjnego pokazuje, że na końcu drogi wszelki opór zostaje zgnieciony – ostrzega europoseł Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z Olivierem Baultem.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Andrzej Duda rozpoczyna być może najtrudniejsze dwa lata w swojej prezydenturze. Poza sfinksa, który robi tajemnicze miny i trzyma wszystkich w niepewności, nie może być odgrywana w nieskończoność stwierdza Piotr Semka w tekście “Prezydencki  kontredans”.

– Umieszczenie na końcu albumu „Hackney Diamonds” standardu „Rollin’ Stone Blues” mogłoby świadczyć o domknięciu historii Największej Rockandrollowej Grupy Świata. Kamienie wciąż się jednak toczą pisze Grzegorz Brzozowicz w artykule “Rolling Stonesi grają dalej”.

– PiS przegrał nie dlatego, że nieskutecznie sięgnął po elektorat środka, co sugeruje pewna część komentatorów, ale dlatego, że rozjechał się w sprawach fundamentalnych. Między innymi w sprawie obrony życia – przekonuje Kaja Godek w tekście “Trzeba było chronic życie”.

– Antyżydowskie rozruchy w Dagestanie to tylko symptom większego zjawiska. Muzułmanie odgrywają w Rosji coraz większą rolę. Tym większą, im bardziej Moskwa odwraca się od Europy w stronę Azji – alarmuje Maciej Pieczyński
w tekście “Rosyjskie Państwo Islamskie”.

W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha analizuje, czy Korwin-Mikke zaszkodził Konfederacji.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 listopada 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.