„Do Rzeczy” nr 46: Czy Izraelowi wolno więcej?

„Do Rzeczy” nr 46: Czy Izraelowi wolno więcej?

Zbrodnie, którymi rząd i armia Izraela zareagowały na zbrodnie Hamasu, a zwłaszcza ostentacja, z którą są uzasadniane, uwolniły te złe emocje, które zbierały się latami. Właśnie to, w połączeniu z politycznymi inspiracjami i logistyką podminowujących Zachód organizacji wywrotowych, nadało bezprecedensową siłę antyizraelskiemu rozruchowipisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Zbrodniczy hazard Izraela”.

– Co zrobić z Palestyńczykami i czy taki naród w ogóle istnieje? To pytania, na które na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci padały różne odpowiedzi. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego Palestyna jako w pełni niepodległe państwo powinna powstać, ale rzeczywistość jest dla tego narodu coraz bardziej mroczna – zauważa Witold Repetowicz w artykule “Pomysły na Palestynę”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– PiS nie znaczy obciach przekonuje europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z Ryszardem Czarneckim.

– Nie Rambo i nie Rocky. „Sly” to nadspodziewanie szczery portret aktora, scenarzysty i hollywoodzkiej legendy Sylvestra Stallone’a stwierdza Piotr Gociek w artykule “Wstań i walcz”.

– Wojna nad Dnieprem powoli zmierza do zakończenia, przy czym mało wskazuje na zwycięstwo Ukrainy. Wielu obserwatorów podkreśla pogłębiający się impas na froncie, ale są tacy, którzy mówią nawet o zbliżającej się implozji armii dowodzonej przez gen. Walerija Załużnego. To nakazuje zastanowienie się nad sytuacją Polski, kiedy umilknie huk wystrzałów – zauważa Lech Mażewski w tekście “Polska po wojnie na Ukrainie”.

Iran postawiony jest w tej chwili pod ścianą. Z jednej strony nie może być zupełnie bierny, ponieważ w ten sposób traci wiarygodność jako arcywróg Izraela, ale z drugiej strony nie może sobie w tym momencie pozwolić na wywołanie wojny, szczególnie gdy w regionie znalazły się potężne siły amerykańskie – mówi dr Wojciech Szewko, znawca stosunków międzynarodowych na Bliskim Wschodzie, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

– Im bardziej państwa chcące obalić dyktat USA w zakresie walutowym odgrażają się, że już niebawem obalą dominację dolara, tym mniej wskazuje na to, że kiedykolwiek się im to uda – pisze Jakub Wozinski w tekście “Dedolaryzacja, której nie ma”.

W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha odsłania kulisy decyzji prezydenta Andrzeja Dudy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 listopada 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.