RedDeer.Games i "Gaming na Giełdzie", czyli jak inwestować w spółki tworzące gry?

RedDeer.Games i "Gaming na Giełdzie", czyli jak inwestować w spółki tworzące gry?

 

RedDeer.Games – spółka portfelowa grupy PMPG Polskie Media S.A. – z radością ogłasza swoje partnerstwo z uznanym autorem i ekspertem Pawłem Sugalskim z okazji wznowienia książki "Gaming na Giełdzie". Książka ta stanowi niezastąpiony przewodnik po świecie inwestycji w spółki produkujące gry notowane na polskiej giełdzie.

"Gaming na Giełdzie" to doskonałe źródło wiedzy dla inwestorów, entuzjastów gier wideo oraz wszystkich zainteresowanych rynkiem kapitałowym. Książka skupia się na analizie spółek gamedevowych notowanych na polskiej giełdzie, rzucając światło na aspekty inwestycyjne i perspektywy rozwoju tego dynamicznego sektora.

- Partnerstwo z Pawłem Sugalskim podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój rynku gier wideo oraz chęć dzielenia się wiedzą z inwestorami. RedDeer.Games chce wspierać ciekawe inicjatywy, które służą poszerzaniu wiedzy na temat rynku, a także służą jakości i wzrostowi poziomu wiedzy krajowej branży. Książka to swoiste kompendium wiedzy i przewodnik dla inwestorów - zarówno tych doświadczonych, ale i początkujących. Cieszymy się z tej współpracy i zaufania, którym obdarzył nas autor. Jako prezes RedDeer.Games nie tylko aktywnie zasięgam opinii i porad Pawła, ale jestem aktywnym inwestorem jego fundusz Smart Money FIZ. Polecam. Naprawdę Warto. - rekomenduje Michał M. Lisiecki, prezes i współzałożyciel RedDeer.Games sp. z o.o.

RedDeer.Games chce aktywnie uczestniczyć w promocji książki "Gaming na Giełdzie". Wspólnie z Pawłem Sugalskim, jako partnerem merytorycznym, pragniemy dostarczyć kompleksową wiedzę dotyczącą rynku gamingowego oraz wspólnie z naszymi inwestorami kształtować przyszłość tej dynamicznej branży. Ciekawostkę może stanowić fakt, że RedDeer.Games opracowało okładkę nowej wersji publikacji.

Branża gier wideo to globalny i rozwijający się segment rynku o ogromnym potencjale wzrostowym. Obecnie żaden inny sektor rozrywki, nawet kino, nie może się z nim równać. Według ekspertów, potencjał inwestycyjny sektora gier, szczególnie w czasie spowolnienia, wydaje się zdecydowanie lepszy niż inne, szczególnie te tradycyjne i cykliczne, które prowadzą nierówną walkę z cenami surowców i wysoką inflacją.

- Wyceny giełdowe w Polsce po bardzo słabym roku 2023 wydają się znowu atrakcyjne, a oczekiwany spadek stóp procentowych powinien wspierać wyceny spółek technologicznych. Należy również zwrócić uwagę na wyzwania stojące przed lokalnymi twórcami. Presja kosztowa, umacniająca się waluta, rosnąca liczba gier niezależnych, trudność w pozyskaniu finansowania oraz popularyzacja usług abonamentowych. W takim środowisku najlepiej powinny sobie poradzić rentowne spółki gamingowe indie premium posiadają zapasy gotówkowe lub dostęp do zaufanych inwestorów — mówi Paweł Sugalski, CFA, zarządzający Agio Smart Money FIZ, członek rad nadzorczych spółek sektora gamedev oraz autor książki „Gaming na giełdzie”.

W dniu 10 stycznia 2024 roku ukaże się również na platformie Audioteka wersja dźwiękowa publikacji w postaci audiobooka.

Na koniec jeszcze mamy niespodziankę w postaci 5-ciu książek “Gaming na Giełdzie”. Zasady zabawy są proste. Wystarczy wejść na stronę relacji inwestorskich RedDeer.Games, która znajduje się pod adresem: https://linktr.ee/ir_rdg i zapisać się do naszej mailowej listy subskrypcyjnej do końca stycznia 2024 r. W dniu 5 lutego ogłosimy listę laureatów i wyślemy 5 egzemplarzy książek.

Paweł Sugalski - Założyciel autorskiego funduszu Smart Money FIZ, były zarządzający Rockbridge TFI, pomysłodawca pierwszego w Polsce funduszu poświęconego sektorowi gier: Rockbridge Gier i Inowacji. Autor regularnie pojawiający się w mediach związanych z tematyką grową. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Michał M. Lisiecki - Wydawca, menadżer, przedsiębiorca, ekspert rynku mediów i komunikacji marketingowej. Założyciel grupy kapitałowej firm notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - PMPG Polskie Media (GPW: PMPG). Należą do niej m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST, wydawca najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika - tygodnika WPROST oraz spółka Orle Pióro, wydawca „Tygodnika Do Rzeczy" Pawła Lisickiego oraz magazynu „Historia Do Rzeczy". Prezes i współzałożyciel RedDeer.Games sp. z o.o.

O RedDeer.Games sp. z o.o. (RDG) - jest wydawcą i producentem niezeleżnych gier wideo od 2019. Według "Forbesa", RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier, a także został nagrodzony w kategorii "Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej". Portfolio RDG składa się z ponad 80 oryginalnych tytułów indie, a wśród nich znajdują się między innymi Sprout Valley, One Night: Burlesque, Little Mouse Encyclopedia, She Wants Me Dead i Uzzuzzu My Pet - Golf Dash, a także gry z licencji The Smurfs, Kayko & Kokosh i Zły. RDG wydaje gry na największych platformach dystrybucyjnych — Nintendo Switch, Steam, Xbox, PlayStation i iOS. Wśród planów RedDeer.Games na rok 202, znajduje się wydanie gry Project Downfall oraz Warhammer 40,000: Dakka Squadron na konsoli Nintendo Switch, a także własny projekt — Tell Me Your Story.

O PMPG Polskie Media S.A.

Spółka holdingowa notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW: PGM). Działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Spółka aktywnie inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

www:                           www.pmpg.pl

FB:                                https://www.facebook.com/PMPG.SA

LinkedIn:                     https://www.linkedin.com/company/point-group/

Twitter:                        https://twitter.com/PMPG_PL

Notowania GPW:         https://pl.investing.com/equities/point-group