„Do Rzeczy” nr 10: Koniec epoki Kaczyńskiego? Analizują: prof. Andrzej Nowak, Rafał A. Ziemkiewicz i Piotr Semka

„Do Rzeczy” nr 10: Koniec epoki Kaczyńskiego? Analizują: prof. Andrzej Nowak, Rafał A. Ziemkiewicz i Piotr Semka

Jaka będzie przyszłość prawicy? zastanawia się prof. Andrzejem Nowak, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kawaler Orderu Orła Białego w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

Przegrana, rugowana z życia publicznego i brutalnie spychana do jakiegoś getta prawica potrzebuje zrozumienia, co się stało i dlaczego, a nie castingu na nowego „komendanta” zamiast tego, który się zestarzał przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Z Kaczyńskim źle, bez niego nie lepiej”.

– Jedyną drogą do osłabienia impetu Platformy jest dla prezesa mądry sposób na podzielenie się władzą.
Tyle że łatwiej o tym mówić czy pisać w publicznych listach niż to po prostu zrobić
pisze  Piotr Semka w tekście “Kaczyński albo rozpad. Zmiany albo uwiąd”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Ekipy u władzy się zmieniały, ale jedno pozostawało niezmienne – nie rozliczamy poprzedników. Obecny rząd ten system właśnie burzy zauważa Jerzy Karwelis w artykule “Tusk łamie niepisane zasady III RP”.

– Dla ludzi upartych, pracowitych, obdarzonych talentem i wyobraźnią nie ma przeszkód nie do pokonania. Hollywood jeszcze czasem o nich opowiada – szkoda, że coraz rzadziej – stwierdza Piotr Gociek w tekście “Dobra robota”.

– W zaproponowanej nowelizacji Kodeksu etyki lekarskiej rzadko pojawia się słowo „sumienie”, jest za to obowiązek poszanowania „orientacji seksualnej”. Czy ginekolog będzie musiał leczyć raka prostaty? – pyta Bogdan Chazan
w tekście “Nowelizacja czy liberalizacja?”.

– Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zakazała uroczystości upamiętniających Józefa Kurasia „Ognia”
oraz Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Problem w tym, że to komuniści zakłamali jego postać –
pisze Leszek Żebrowski w artykule „Zakaz upamiętniania «Ognia»”.

– Chcę powstrzymać szkodliwą aktywność Komisji Europejskiej w sprawie migracji – mówi były dyrektor agencji Frontex, Fabrice̕ Leggeri w rozmowie z Olivierem Baultem.


W najnowszym numerze również Wojciech Cejrowski kto obroni Polskę, skoro Generacja Z nie jest do tego zdolna.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 4 marca 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.