e-Wprost nr 11 (215):  Niemcy przebili Dworczyka, aborcja dzieli koalicję i trudne początki Karty Praw Podatnika.

e-Wprost nr 11 (215): Niemcy przebili Dworczyka, aborcja dzieli koalicję i trudne początki Karty Praw Podatnika.

Ponadto w wydaniu Czyż o wielkiej misji, Cymański o rozstaniu z Ziobrą, Gilon o czystkach w Polsacie, a także: Terlikowski broni Hołowni, Mejza nie chce płacić, Polak na szefa NATO i wiele innych.

 

„Niemcy przebili Dworczyka”. To, że niemiecki wywiad jest tak zinfiltrowany przez Moskwę, że cieknie jak durszlak, wiemy nie od dziś. Jest jednak jeszcze gorzej, skoro sam kanclerz Olaf Scholz ujawnia obecność wojsk sojuszniczych na Ukrainie, a niemieccy generałowie dają się nagrać Rosjanom, odbywając poufne narady w sprawie rakiet Taurus na otwartym, cywilnym komunikatorze – ostrzega Jakub Mielnik. 

Co jeszcze w nowym wydaniu „Wprost” 

„Tu rozumu nie widać”. Przed Sejmem doszło do przepychanek protestujących rolników z policją, a kilku funkcjonariuszy zostało rannych. Były minister rolnictwa Marek Sawicki twierdzi w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską, że gdyby nie Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”, zadymy by nie było. 

„Afera na Nowogrodzkiej”. „Wprost” dotarł do instrukcji dotyczącej kampanii samorządowej, jaka została rozesłana politykom PiS. Znalazła się w niej podpowiedź, by wzorować się na spocie polityka PO – pisze Joanna Miziołek. 

„Prezydenckie kalkulacje przedwyborcze”. – Pod koniec roku zrobimy ostateczne badania, po których Donald zdecyduje, czy kandyduje sam, czy wystawi Rafała – ujawnia bliski Donaldowi Tuskowi polityk w tekście Joanny Miziołek. 

„Nienawiść zabija rozum”. – Okoliczności mojego odejścia z partii i rozstania ze Zbyszkiem Ziobrą nie były zbyt eleganckie – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej Tadeusz Cymański, były poseł Solidarnej Polski. 

„Poseł, który się karom nie kłania”. Jak dowiaduje się „Wprost”, poseł klubu PiS Łukasz Mejza nadal nie zapłacił kary, którą nałożyły na niego władze Zielonej Góry za rozwieszenie nielegalnych plakatów. Więcej w tekście Piotra Barejki. 

„Hejt, jaki leje się na głowę Hołowni, jest żenujący”. Aborcja dzieli i będzie dzielić Polki i Polaków, ale także rządzącą obecnie w Polsce koalicję. Tych różnic nie da się zakrzyczeć, a próba zmuszenia polityków Trzeciej Drogi, by ci zrezygnowali z własnych poglądów jest nie tylko niedopuszczalne, ale także nieodpowiedzialne politycznie – pisze Tomasz P. Terlikowski. 

„Wierzę w misję telewizji publicznej”. Paulina Socha-Jakubowska rozmawia z Markiem Czyżem, który jest jedną z twarzy programu „19:30” i zmiany, do której w grudniu zeszłego roku doszło na Woronicza. 

„Bycie w telewizji jest ulotne”. Karolina Gilon, prowadząca programy „Love Island. Wyspa miłości” i „Ninja Warrior Polska” opowiada Wiktorowi Krajewskiemu m.in. o tym, jak stresowała się czystkami w Polsacie. 

„Karta Praw Podatnika”. – Może i nawet obecna władza wie, że taka Karta jest potrzebna, ale zabiera się do tego tak, aby uczeni musieli ją skrytykować – mówi Marek Isański, prezes Fundacji Praw Podatnika, w wywiadzie Szymona Krawca. 

„Kozy, diamenty i platynowi ambasadorzy”. Opowiadają, że bez doświadczenia, specjalnych umiejętności czy dużych inwestycji będziesz mógł zarobić duże pieniądze. Wystarczy dostęp do internetu. No i dyscyplina – o milionerach z TikToka pisze Karol Górski. 

„Dyplomatyczne manewry”. Wybory szefa NATO – mogłaby to być estońska premier Kaja Kallas, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wystawić w ostatniej chwili także polskiego kandydata – podpowiada Jakub Mielnik. 

„Afryka – przeklęte stereotypy”. – Świat Zachodu traktuje Afrykę protekcjonalnie uważając, że tylko on zna rozwiązanie afrykańskich problemów – mówi Krystynie Romanowskiej Dipo Faloyin, autor książki „Afryka to nie państwo”. 

„Kraj, który tonie”. Rok 2024 jest absolutnie rekordowym dla demokracji. Nigdy wcześniej w historii tak wielu ludzi nie poszło do wyborów w ciągu jednego roku. O wielkim głosowaniu w najmniejszym państwie świata pisze Miłosz Szymański. 

„Otyłość to choroba”. Psycholożka Adrianna Sobol mówi Katarzynie Świerczyńskiej o tym, jak powinno się traktować osoby otyłe. Odnosi się także do modnego teraz ruchu ciałopozytywności. 

„Intrygi »złotych« dzieci złotego facecika”. Nocą z niedzieli na poniedziałek (10-11.03) wręczono Oscary, a Leszek Bugajski poleca książkę o tym złotym posążku i emocjach oraz intrygach, które go otaczają od blisko stu lat – „Oscarowe wojny” Michaela Schulmana. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.