e-Wprost nr 12 (216):  Dlaczego Kaczyński nie składa broni, fałszywe proroctwa Franciszka i Ewa Żyła o związkach partnerskich.

e-Wprost nr 12 (216): Dlaczego Kaczyński nie składa broni, fałszywe proroctwa Franciszka i Ewa Żyła o związkach partnerskich.

Ponadto w wydaniu: trzecia walka Szymona Hołowni, Robert Biedroń o strajkach rolników, Izabella Krzan o Kanale Zero, cud w USA, rewolucyjny program mieszkaniowy, Arktyka na celowniku Putina, odrodzenie Teatru Telewizji, szkodliwy efekt „Trzynastu powodów” i wiele innych.

„Jarosław Kaczyński nie chce odejść”. Decyzja prezesa PiS o ponownym ubieganiu się o szefostwo w partii nie zamyka sprawy niezadowolenia po przegranych wyborach. – Działacze nie wiedzą, na kogo się orientować, bo jest poczucie, że z prezesem już nie wygramy – mówi znany polityk PiS w tekście Joanny Miziołek. 

Co jeszcze w nowym „Wprost” 

„Trzecia walka Szymona Hołowni”. Marszałek Sejmu w sprawie aborcji dał się wepchnąć między drzwi a framugę – jak mówią politycy obozu rządzącego. A na dodatek premier ogłosił, żeby w nadchodzących wyborach samorządowych Polacy kierowali się własnym przekonaniem, a nie taktyką. Więcej w tekście Elizy Olczyk. 

„Jestem osobą pokorną”. – Zjednoczona Prawica jako jedna armia idzie po wygraną. Sama mam zamiar mocno się angażować i gryźć ziemię o zwycięstwo – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej europosłanka Beata Kempa z Suwerennej Polski. 

„Starcia pod Sejmem”. Nie milkną echa po środowym proteście rolników w Warszawie. Przed Sejmem doszło do starć z policją, która użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego. Sprawę w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską komentuje Robert Biedroń. 

„Papież nie jest prorokiem”. Smutne i żenujące jest to, że ani Franciszek, ani Watykan, nie uczą się na błędach. Nie słuchają tego, co komunikuje wprost Rosja, a wciąż żyją w przestrzeni fałszywych wyobrażeń na temat tej wojny i tego kraju – pisze Tomasz P. Terlikowski. 

„Dzieciństwo bywa piekłem”. Jak po serialu „13 powodów” mówić o samobójstwach, by nie szkodzić osobom w kryzysie psychicznym? Zastanawia się dr Halszka Witkowska, suicydolog w rozmowie z Martą Byczkowską-Nowak. 

„Związki partnerskie jak wszystkie inne”. Katarzyna Kuca i Ewa Żyła znalazły się ostatnio w centrum uwagi. O obu paniach zrobiło się głośno po tym, jak w słusznej sprawie dokonały coming outu. Rozmowa Pauliny Sochy-Jakubowskiej. 

„Prawdziwe palmy w Warszawie”. – Rekordowe temperatury oznaczają, że zaczęliśmy żyć w nowym świecie. Po drugim najmroźniejszym miesiącu nie został ślad – mówi Krystynie Romanowskiej prof. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery. 

„Puszcza – problem zapalny”. Wójtowie gmin przy granicy z Białorusią mówią „nie”, a ekolodzy nie odpuszczają i apelują do ministerstwa domagając się, aby cała Puszcza Białowieska była pod ochroną. Więcej w tekście Piotra Barejki. 

„Rewolucyjny program mieszkaniowy”. – Podstawowe założenia: program skierowany jest do wszystkich Polaków, aby było sprawiedliwie. Nikt nikomu nic nie dopłaca – mówi Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy, w wywiadzie Szymona Krawca. 

„Finał, który odczują klienci”. Rok 2023 obfitował w korzystne dla frankowiczów orzeczenia TSUE. Przyznaje to PKO BP SA w swoim raporcie z 16 lutego, udostępnionym na stronie internetowej instytucji – pisze Magdalena Pledziewicz. 

„Andrzej Duda i Donald Tusk w USA”. Zawieszenie politycznych zapasów w kisielu na czas wspólnej wizyty Andrzeja Dudy i Donalda Tuska w USA to wydarzenie tak budujące, że aż chciałoby się, żeby ten cud trwał wiecznie – pisze Jakub Mielnik. 

„Coraz gorętsza zimna wojna”. Po Ukrainie i Bliskim Wschodzie, to właśnie Arktyka staje się kolejnym gorącym punktem na geopolitycznej mapie świata. Rosja od lat coraz agresywniej rzuca tu wyzwanie Sojuszowi. Więcej w tekście Marcina Makowskiego. 

„Jak Ukraińcy świętują reelekcję Putina”. Widowisko, nazwane reelekcją Putina zaplanowano jako święto autokracji. Ukraińcy postanowili je uczcić na swój sposób, bombardując kolejne rafinerie – analizuje Jakub Mielnik. 

„Odrodzenie Teatru Telewizji”. – Mielibyśmy robić to, co nasi poprzednicy? Dla nas liczy się wartość propozycji, która zostanie zgłoszona – mówi Krystynie Romanowskiej Wojciech Majcherek, zastępca dyrektora Teatru Telewizji. 

„Enej – na styku dwóch kultur”. Członkowie polsko-ukraińskiego zespołu Enej opowiadają Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz o swojej imponującej karierze, o kontrowersjach wywołanych przez nazwę zespołu i trudnych aspektach popularności. 

„Najgorsza jest obojętność widzów”. Była popularną i lubiana prezenterką w TVP, teraz pracuje internetowym w Kanale Zero. O tym, jak po takiej zmianie odnalazła się w nowej sytuacji mówi Izabella Krzan w wywiadzie Wiktora Krajewskiego. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.